Quantcast
Channel: Custom RSS
Viewing all 5678 articles
Browse latest View live

Valstybinis informatikos egzaminas: abiturientų daromos klaidos ir augantis populiarumas provincijoje

$
0
0

Pagrindinė šių metų abiturientų užduotis – sėkmingai išlaikyti pasirinktus brandos egzaminus. Norintieji gauti brandos atestatą privalo išlaikyti ne mažiau kaip 4 ir ne daugiau kaip 6 pasirenkamuosius egzaminus, tarp kurių ir informacinių technologijų valstybinis brandos egzaminas (IT VBE), kurį šiais metais pasirinko laikyti net 2707 abiturientai.

Pagrindinė šių metų abiturientų užduotis – sėkmingai išlaikyti pasirinktus brandos egzaminus. Norintieji gauti brandos atestatą privalo išlaikyti ne mažiau kaip 4 ir ne daugiau kaip 6 pasirenkamuosius egzaminus, tarp kurių ir informacinių technologijų valstybinis brandos egzaminas (IT VBE), kurį šiais metais pasirinko laikyti net 2707 abiturientai.

Balandžio 10 d. užsienio kalbos (anglų) brandos egzamino kalbėjimo dalimi prasidėjusi pagrindinė egzaminų sesija vyks iki birželio 21 d. Informacinių technologijų egzaminą pasirinkę abiturientai savo žinias pasitikrins birželio 16 d. Egzaminų tvarkaraštį rasite čia.

Pasiruošti IT VBE moksleiviams šiais metais sutiko padėti KTU Informatikos fakulteto (IF) dėstytoja Renata Burbaitė, kuri balandžio 22 d. 11 val. ves viešą ir nemokamą paskaitą apie didžiausias daromas klaidas informacinių technologijų (IT) egzamine KTU „Santakos“ slėnyje (K. Baršausko g. 59 Kaunas). Registracija ČIA.

R.Burbaitė, IT mokanti ir Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos auklėtinius, taip pat yra IT VBE vertinimo komisijos narė jau nuo pirmojo istorijoje IT egzamino 2006 metais. IT egzaminas – (ne)populiarus

IT egzaminas – (ne)populiarus

Informacinių technologijų egzaminas yra įtrauktas į valstybinių brandos egzaminų pasirinkimų sąrašą nuo 2006 metų. Per daugiau nei dešimtmetį pasikeitė ne tik egzamino užduočių turinys, bet ir IT VBE laikančiųjų skaičiai – norinčiųjų laikyti egzaminą skaičius išaugo 132 proc. (2006 m. laikyti egzaminą pasirinko 1164, laikė – 1128).

„Per dešimt metų šį egzaminą laikančiųjų skaičius išaugo dvigubai, tačiau išlaikančiųjų skaičius kasmet ženkliai nekito – apie 90 proc. abiturientų kiekvienais metais išlaiko informacinių technologijų valstybinį brandos egzaminą“, – apie pokyčius kalbėjo R.Burbaitė. Iki šiol rekordinis IT VBE laikiusių abiturientų skaičius buvo užfiksuotas 2015 metais – 2519.

Dėstytoja pastebi, jog dauguma egzaminą besirenkančių abiturientų savo ateitį planuoja sieti su IT ir tiksliųjų mokslų studijomis. Ypatingas pokytis pasirenkant IT VBE įvyko 2010 metais.

Džiuginančius rezultatus lėmė ir tai, jog prie IT VBE laikančiųjų gretų aktyviau pradėjo jungtis ir mažesnių miestų ir miestelių abiturientai. Pernai visų didžiųjų Lietuvos miestų abiturientų IT VBE išlaikymų dalis buvo daugiau nei 90 proc.

„Pernai informacinių technologijų valstybinį brandos egzaminą aktyviausiai rinkosi abiturientai iš didžiųjų Lietuvos miestų: Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Šiaulių, Klaipėdos ir Alytaus. Daugiausiai išlaikiusiųjų egzaminą buvo Panevėžyje – iš 109 laikiusiųjų išlaikė net 105. Tuo tarpu daugiausiai aukštų balų (87-100) susirinko abiturientai iš Vilniaus“, – 2016 metų statistiką pateikė R. Burbaitė.

Neišlaikyto egzamino priežastys – aiškios

KTU dėstanti pedagogė teigia, kad kiekvienais metais užduočių sudėtingumas išlieka to paties lygio, tačiau IT VBE neišlaikančiųjų skaičius per dešimt metų vis dėlto svyravo nuo 3 proc. iki 11 proc. Nepasisekimų priežastys yra įvairios, tačiau dažniausiai blogus rezultatus lemia neefektyvus mokinio ir mokytojo tarpusavio santykis, savarankiško darbo stoka ir neatsakingas pasirengimas.

„Labai svarbus faktorius yra mokinio ir mokytojo bendradarbiavimas – ne tik dalykinis, bet ir žmogiškasis. Norint gerai pasirengti bet kuriam egzaminui reikia nuosekliai ir daug dirbti savarankiškai“, – sakė mokytoja. R.Burbaitės teigimu, gerų rezultatų neįmanoma tikėtis, jei informacijos apdorojimas įvyksta per labai trumpą laiką. Ypatingai svarbu atkreipti dėmesį į tinkamą darbo ir poilsio režimą, prioritetų paskirstymą bei artimųjų palaikymą.

Didžiausios daromos klaidos

Mokytoja savo viešoje paskaitoje KTU „Santakos“ slėnyje ketina detalizuoti didžiausias abiturientų daromas klaidas IT valstybiniame brandos egzamine, kuriam didelę įtaką daro ne tik moksleivio psichologinio pasirengimo svarba, bet ir pačių užduočių parengimo kokybė.

„Vienos didžiausių daromų abiturientų klaidų yra neatidžiai skaitomos užduočių sąlygos ir reikalavimai. Atsakydami į atvirojo tipo klausimus mokiniai vartoja netaisyklingas sąvokas, o atlikdami programavimo užduotis – turi sunkumų tinkamai aprašydami duomenų struktūras ir pasirinkdami bei kurdami uždavinio sprendimo algoritmus“, – apie abiturientų daromas klaidas pasakojo R.Burbaitė.

Brandos egzaminų užduočių rengėjų grupės nėra skelbiamos viešai, tačiau užduočių rengėjai ir recenzentai, kurių paslaugos yra perkamos vykdant viešuosius pirkimus, turi atitikti aiškius reikalavimus: turėti aukštąjį universitetinį ar jam prilygintą išsilavinimą, per pastaruosius penkerius metus būti dirbusiam mokomojo dalyko mokytoju pagal Vidurinio ugdymo programą arba dėsčius pagal aukštųjų mokyklų studijų programas.

„Egzaminas atspindi didžiosios dalies abiturientų žinias ir gebėjimus tuomet, jei egzamino užduotis parengta kokybiškai ir atitinka egzamino programos reikalavimus“, – užduočių svarbą egzamino rezultatui vertino R. Burbaitė.

IT egzaminas Lietuvoje ir užsienyje skiriasi

Informacinės technologijos tampa vis populiaresnės, todėl keičiasi ir požiūris į šios srities egzamino poreikį. Kiekviena šalis turi skirtingas sistemas, pagal kurias vertina abiturientų žinias IT brandos egzamine.

„Rusijoje dviejų dalių informatikos egzaminą moksleiviai laiko devintoje klasėje. Egzamino metu jie turi atsakyti į 18 trumpojo atsakymo klausimų, apimančių informacijos apdorojimo, skaičiuoklės, socialinių aspektų, programavimo skyrius. Tuo tarpu Lenkijoje informatikos brandos egzamino turinį sudaro informacijos kodavimo, skaičiavimo sistemų ir algoritmavimo skyriai“, – apie IT egzaminus svetur pasakojo R. Burbaitė.

Anot jos, Lenkijoje vykdomo informatikos egzamino programa yra platesnė už Lietuvos IT VBE programą, o egzamino užduotį sudaro daugiau uždavinių. Tuo tarpu Naujojoje Zelandijoje abiturientai gauna trijų skirtingų lygių sertifikatus, apimančius skirtingas IT sritis ir temas.

„Kiekvienais metais dirbu su abiturientais, todėl pastebiu, jog šių metų moksleivių žinios ir gebėjimai labai panašūs į pastarųjų kelių metų abiturientų žinias ir gebėjimus. Manau, kad 2017 egzamino rezultatai bus panašūs į keleto paskutinių metų VBE rezultatus“, – prognozavo R.Burbaitė.

 

Kviečiame dalyvauti balandžio 22 d. (11 val.) KTU „Santakos“ slėnyje (Baršausko g. 59) 1 salėje vyksiančioje viešoje paskaitoje,kurią ves Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos IT mokytoja ir KTU atstovė Renata Burbaitė. Registracija. Facebook>>>

 


International Staff Week. Teaching in English in Non-English Speaking University

$
0
0
Įvykio data: 
Pirmadienis , Balandžio 24, 2017 - 16:45 iki Penktadienis, Balandžio 28, 2017 - 16:45

KTU Department for Internationalisation is organising International Staff Week “Teaching in English in Non-English Speaking University“ during 24-28 April 2017.

We are expecting profesors and staff members from 24 higher education institutions from 13 different countries in Europe. Participants of the event will share their knowledge, meet their colleagues from KTU, will work on improving their skills, discuss on the key topic of the international week.

KTU profesors and staff members can also join several sessions:

25 April 2017, 9:30–10:45

Plenary Session: Divided by a Common Language: Bridging the English Language Gap Between Non-Native University Teachers and Students

Speaker: Gavin Stewart, Kaunas University of Technology, Lithuania

KTU Senate Hall, K. Donelaičio g. 73-302

25 April 2017, 11:00–12:00

Plenary Session: What Kind of Communication is Right for Academic Success?

Speaker: Ondřej Staněk, Communication and Presentation Skills Consultant, Czech Republic

KTU Senate Hall, K. Donelaičio g. 73-302

26 April 2017, 14:30–16:00

Key Session: Teacher or Facilitator? Teaching at the University in the 21st Century

Speaker: Ondřej Staněk, Communication and Presentation Skills Consultant, Czech Republic

KTU Cultural Centre, Laisvės al. 13, 6 aukšto salė

27 April 2017, 10:30–12:00

Seminar: Integration of Design Thinking Into Learning and Teaching Process

Speaker: Bijan Bayat Mokhtari, Aalto University, Finland

KTU Rector's Hall, K. Donelaičio g. 73-402

 

Renginys "Įdarbink savo pomėgius" atveria duris moksleiviams

$
0
0

Balandžio 25 d. 13 val. KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultete vyks atvirų durų diena „Įdarbink savo pomėgius“. 

Mokiniai iš visos Lietuvos turės galimybę išgirsti įkvepiančių žymių žmonių sėkmės istorijas. Pranešėjai dalinsis savo patirtimi, įdomiais faktais iš savo karjeros kelio ir galbūt dar mokykloje kilusiomis dvejonėmis apie savo ateities viziją.

Fakulteto dekanas Ainius Lašas, Kauno savivaldybės ryšių su visuomene poskyrio specialistas Mantas Bertulis, rašytojas ir iššūkių fanatikas Danielius Goriunovas (Debesyla) ir kompozitorius bei muzikos atlikėjas Linas Adomaitis skatins mokinius nesnausti, o siekti savo svajonių ir imtis veiklos jau dabar. Po įkvepiančių sėkmės istorijų lauks smagus Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos moksleivių koncertas.

Vienas iš pranešėjų - Mantas Bertulis, Kauno savivaldybės Ryšių su visuomene poskyrio specialistas, kelionių portalo „Kvepia Kelionėm“ autorius. Kadangi kiekvienas žmogus norėtų dirbti mėgstamą darbą, o ypač apie tai galvoja tik savo gyvenimo kelią pradedantys moksleiviai, Mantas Bertulis papasakos apie tai, kaip įdarbinti savo pomėgius ir pabandys atsakyti į klausimą ar pomėgiai iš tikrųjų lygu pinigams.

Kitas pranešėjas, iš kurio svečiai semsis įkvėpimo – Debesyla (Danielius Goriunovas) – Rašytojas, beprotiškų iššūkių fanatikas. Statybos inžineriją "iš reikalo" baigęs rašytojas ir asmeninio efektyvumo mokytojas Danielius - Debesyla pasidalins savo (ir savo kolegų) patirtimi, kaip svajonę paversti praktišku gyvenimo būdu. Taip pat - kaip visgi rasti studijas, kurios duotų naudos ne tik popieriaus pavidalu.

Taip pat, savo patirtimi dalinsis ir Linas Adomaitis, muzikos atlikėjas ir prodiuseris, vienas iš KTU muzikos technologijų dėstytojų. Jis tiki, kad tęsdamas pradėtą mėgstamą darbą iki galo, būtinai sulauksi realios sėkmės. Todėl bandys įrodyti, kad tęstinumas yra kelias į sėkmę ir kodėl geriau nemesti kelio dėl takelio.

Susirinkusieji galės išgirsti ir KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto dekano  Ainiaus Lašo sėkmės istoriją. Politologas, dirbęs prestižiniuose Jungtinės Karalystės, Japonijos, JAV universitetuose provokuos klausimu: Emigruoti ar pasilikti? Lietuva kaip tavo svajonių poligonas. Paskaitos metu lektorius atskleis, kodėl Lietuva yra svajonių poligonas, su daug galimybių kurti, atrasti ir tobulėti bei patars, ką geriau rinktis jaunam žmogui – komfortą ar iššūkius?

Atvirų durų diena fakultete organizuojama jau ne pirmą kartą ir džiugina tiek Lietuvos moksleivius, tiek akademinę bendruomenę. Pasak fakulteto dekano Ainiaus Lašo, tokie renginiai, kurie pritraukia mokinius, yra naudingi, nes įkvepia, skatina tobulėti ir augti. „Norime, kad moksleiviai patys pajaustų studentišką dvasią, sklandančią fakulteto koridoriais ir betarpiškai pabendrautų su profesūra“ teigia jis. Taip pat pritaria ir sėkmės istorijų idėjai, pabrėždamas, kad taip, iš kitų, mokomasi, jos padeda pažinti save, savo aplinką ir praplėsti mąstymo horizontus.

KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto akademinė bendruomenė su entuziazmo pilnais pranešėjais Ainiumi Lašu, Mantu Bertuliu, Debesyla (Danieliumi Goriunovu) ir Linu Adomaičiu nekantriai laukia smalsių moksleivių, kad padėtų jiems susipažinti su fakultetu ir įkvėptų naujiems iššūkiams. 

Staff Week 2017: Open Seminars from International Experts for KTU Academic Community

$
0
0

For the fourth time, Kaunas University of Technology (KTU) Department for Internationalisation is organising International Staff Week “Teaching in English in Non-English Speaking University“. The seminars will take place on 24–28 April.

Teachers and administrative staff members from 24 higher education institutions from 13 different countries in Europe are expected to participate at the KTU’s Staff Week. Participants of the event will share their knowledge, will work on improving their skills, discuss on the key topic of the international week.

Some of the seminars are open to all the KTU community. It is a good opportunity to meet people from partnering universities, to make networking contacts and to share experiences with colleagues from across Europe.

“As the number of international students is increasing every year, we need to pay more attention to the development of English competencies among our teachers. This is as important for us as for the universities in other non-English speaking European countries”, says Neringa Narbutienė, Director of KTU’s Department for Internationalisation.

According to her, teaching in non-native language has specific challenges, which are related to one’s language skills, terminology, providing case studies and practical examples, and to multicultural audience, which has different expectations and experiences.

Below is the list of sessions and seminars open to all the KTU teachers and staff members:

25 APRIL 2017, 9:30–10:45

Plenary Session: Divided by a Common Language: Bridging the English Language Gap Between Non-Native University Teachers and Students

Speaker: Gavin Stewart, Kaunas University of Technology, Lithuania

KTU Senate Kall, K. Donelaičio Street 73-302

25 APRIL 2017, 11:00–12:00

Plenary Session: What Kind of Communication is Right for Academic Success?

Speaker: Ondřej Staněk, Communication and Presentation Skills Consultant, Czech Republic

KTU Senate Hall, K. Donelaičio Street 73-302

26 APRIL 2017, 14:30–16:00

Key Session: Teacher or Facilitator? Teaching at the University in the 21st Century

Speaker: Ondřej Staněk, Communication and Presentation Skills Consultant, Czech Republic

KTU Centre of Cultural Events and Activities, Laisvės Avenue 13, Hall at the 6th floor

27 APRIL 2017, 10:30–12:00

Seminar: Integration of Design Thinking into Learning and Teaching Process

Speaker: Bijan Bayat Mokhtari, Aalto University, Finland

KTU Rectorate Hall, K. Donelaičio Street 73-402

 

Tarptautinė savaitė 2017: tarptautinių ekspertų paskaitos KTU darbuotojams

$
0
0

Balandžio 24–28 dienomis Kauno technologijos universitete (KTU) vyks tarptautinė savaitė „Dėstymas anglų kalba ne angliškai kalbančiame universitete“. Tarptautiškumo plėtros departamentas tarptautinę savaitę organizuoja ketvirtąjį kartą. 

„Tarptautinių studentų skaičius mūsų universitete auga kasmet, tad mums reikia skirti vis daugiau dėmesio dėstytojų kompetencijų dėstyti anglų kalba, ugdymui. Beje, ši tematika labai aktuali ne tik mums, bet ir kitiems Europos universitetams, kurių darbuotojams anglų kalba nėra gimtoji“, – teigia Neringa Narbutienė, Tarptautiškumo plėtros departamento direktorė.

Pasak jos, dėstydamas ne gimtąja kalba dėstytojas susiduria su specifiniais iššūkiais, kurie susijęs su kiekvieno kalbiniais įgūdžiais, turima terminologija, pateikiamų pavyzdžių specifiškumu, auditorijos multikultūriškumu.

Tarptautinėje savaitėje laukiama dėstytojų iš 24 aukštųjų mokyklų, įsikūrusių 13-oje skirtingų Europos šalių. Renginio dalyviai dalinsis savo patirtimi, susitiks su kolegomis iš KTU, kartu tobulins savo įgūdžius, diskutuos temai aktualiais klausimais.

Renginio bėgyje numatyta ir visai KTU bendruomenei atvirų sesijų, į kurias maloniai kviečiami tiek dėstytojai, tiek administracija.

Jų tvarkaraštį rasite čia.

KTU Debatų klubo debatai „Moderniam studentui (ne)reikia bibliotekos“

$
0
0

Kviečiame dalyvauti KTU Debatų klubo debatuose „Moderniam studentui (ne)reikia bibliotekos“. Diskutuosime apie bibliotekos reikšmę studentams. Dalyvauja studijų prorektorė  dr. Jurgita Šiugždinienė, prof. dr. Linas Svilainis, studentų atstovybės prezidentas Lukas Kijauskas, studentai ir kiti bendruomenės nariai. 

Data: 2017-04-26 (trečiadienis). Vieta: Centrinė biblioteka, 206 kab. Laikas: 17 val.

„Žalgirio“ talentas Paulius Valinskas: „Jei nori kažką pasiekti, turi mylėti tai, ką darai“

$
0
0
Kaip ir daugeliui jaunuolių, P.Valinskui žaisti pagrindinėje „Žalgirio“ sudėtyje buvo didelė jo svajonė. / Pexels.com nuotr.

Po penkerių metų pertraukos Kauno technologijos universiteto (KTU) vaikinų krepšinio rinktinė – vėl Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) pusfinalyje. Šiandien, 18.30 val., KTU krepšininkai dėl teisės žaisti finale susikaus su Lietuvos sporto universiteto (LSU) komanda (KTU Sporto salė, Radvilėnų pl. 19, Kaunas).

Antrą vietą reguliariajame sezone užėmusi KTU komanda  (13 pergalių, 3 pralaimėjimai) į lygos pusfinalį pateko prašokusi ketvirtfinalio barjerą. Didžioji kova dėl LSKL čempionų titulo vyks gegužės 1 dieną.

Vienas KTU komandos lyderių – po 13,4 taško renkantis Paulius Valinskas – šį sezoną, atstovaudamas Kauno „Žalgiriui“ debiutavo ir Eurolygos varžybose.

Verslo administravimą studijuojantis trečiakursis, kalbėdamas apie sėkmingą KTU sezoną, tikino, kad šiemet komanda gerokai geriau susižaidusi, be to, dažnai pavyksta sėkmingai sužaisti rungtynių pabaigas.

Įgyvendino vaikystės svajonę

P.Valinskas pasakojo, kad krepšinį žaisti pradėjo nuo 3 klasės, bet tuomet tai buvęs tik hobis, norint turėti papildomos veiklos po pamokų, susitikti su draugais: „Laikui bėgant pajutau, kad krepšinis man vis labiau patinka ir ėmiau nuosekliai dirbti, siekdamas profesionalo karjeros.“ Paulius Valinskas / Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Baigęs A.Sabonio krepšinio mokyklą sportininkas buvo pastebėtas ir pakviestas papildyti Kauno „Žalgirio“ dublerių komandą, kurioje žaidė 3 metus. Po patekimo į Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) finalą P.Valinskas sulaukė pasiūlymo prisijungti prie pagrindinės „Žalgirio“ komandos.

Jaunasis įžaidėjas pažymi, kad siekiant krepšininko karjeros sunkiausia išlaikyti reikiamą miego, mitybos, poilsio režimą bei susikaupimą viso sezono metu, kuris trunka 10 mėnesių.

Kaip ir daugeliui jaunuolių, žaisti pagrindinėje „Žalgirio“ sudėtyje buvo didelė jo svajonė: „Žalgiris“ jau vaikystėje buvo įaugęs į kraują, todėl dabar būti ne tik vieno geriausių Europos klubų, bet ir tos komandos, kurią palaikiau ir už kurią sirgau nuo mažumės, dalimi, yra ypatingai geras jausmas.“

Anot P.Valinsko, kasdien dirbti su treneriu Šarūnu Jasikevičiumi yra neįkainojama patirtis. „Iš trenerio visuomet sulaukiu daug patarimų, stengiuosi kasdien iš jo mokytis, pasisemti kuo daugiau žinių. Š.Jasikevičius šiandien yra vienas geriausių trenerių Europoje“, – neabejoja krepšininkas, debiutiniame LKL sezone renkantis po 4,3 taško.

Skirtingose lygose kaip žuvis vandenyje

Prisijungti prie KTU vaikinų krepšinio rinktinės sportininką pakvietė Universiteto krepšininkus jau penkerius metus treniruojantis Vytautas Pliauga. „Mielai priėmiau trenerio pasiūlymą ir jau trejus metus žaidžiu KTU rinktinėje“, – sakė P.Valinskas.

Vaikinas neslepia, jog Universiteto komandai atstovauja tuomet, kai į varžybas išleidžia „Žalgirio“ treneris Š.Jasikevičius. P.Valinskas sako, kad „persiprogramuoti“ iš vienos lygos į kitą nėra sudėtinga, nes žaidimo taisyklės – tos pačios, tiesiog skiriasi žaidėjų meistriškumo lygiai.

„Kartu su kitais žalgiriečiais treniruojamės praktiškai po du kartus kiekvieną dieną, o KTU rinktinės sudėtyje žaidžiantys studentai, neretai prie Universiteto komandos prisijungę savo malonumui, treniruotes lanko 1-2 kartus per savaitę“, – sakė vienas perspektyviausių savo kartos krepšininkų.

Didžiausiais privalumais, priklausant studentiškai krepšinio komandai, P.Valinskas įvardija tai, jog žaidėjai būna panašaus amžiaus, paprastai – bendraminčiai, kuriuos vienija tie patys pomėgiai, todėl ne tik smagu žaisti petys į petį, bet ir kartu leisti laisvalaikį.

Pusfinaliui – kovingas nusiteikimas

P. Valinsko nuomone, KTU vaikinų krepšinio rinktinė šiais metais yra labai stipri: „Didžiausius nuopelnus turėtų prisiimti treneris V. Pliauga, kuris labai intensyviai dirba su studentais.“ Pats P. Valinskas Universitete vykstančių treniruočių beveik nelanko – atvyksta tik į varžybas.

„Ankstesniuose LSKL sezonuose KTU komandai visada pritrūkdavo vienos-dviejų pergalių iki finalinio ketverto. Šį sezoną geriau sekėsi sužaisti rungtynių pabaigas, – sėkmės priežasčių ieškojo krepšininkas. – Be to, eilę metų komandoje žaidžiant tiems patiems žaidėjams, atsiranda žymiai geresnis susižaidimas, tarpusavio supratimas.“

„Artėjant LSKL čempionato finišui, savo komandos draugams palinkėčiau toliau gerinti įgūdžius, nesustoti ir atkakliai siekti čempionų vardo, o pirmakursiams, kurie svarsto apie karjerą krepšinyje, stengtis nuolat tobulėti, mylėti, ką darai, nes tiek mokantis, tiek dirbant per prievartą nieko gero neišeis“, – mano P. Valinskas.

 

KTU Biblioteka skelbia akciją „Knygų pavasaris“

$
0
0

KTU Biblioteka skelbia akciją „Knygų pavasaris“ ir kviečia dovanoti bibliotekai grožinės literatūros knygas. Knygas priima visi KTU bibliotekos padaliniai.


Tu esi biblioteka. Tu gali ją keisti. Kurkime biblioteką kartu.

 


KTU rinktinių varžybų ir turnyrų tvarkaraštis nuo 04.24-04.30

$
0
0
DataVaržybų/lygos pavadinimasVaržovaiVietaLaikas
2017-04-24Lietuvos studentų krepšinio lyga (vaikinai)LSUKTU Chemijos salė, Radvilėnų pl. 1918:30
2017-04-25KTML (vaikinai)MaritoS. Lozoraicio mokykla19.30
2017-04-27KTML (vaikinai)MaritoS. Lozoraicio mokykla18.45
2017 04 27Lietuvos studentų futbolo lygaVGTU-KTUŠirvintų 80, Vilnius Senvagės stadionas20.15
2017-04-29Atvirasis medalininkų šokių konkursas „Aistra šokiui taurė 2017“Lietuvos ir artimiausių kaimyninių šalių porosS.Dariaus ir S.Gireno g. 100, Kaunas, Lietuvos kariuomenės mokykloje16.00
4/29/2017 - 4/30/2017Lietuvos universitetų studentų orientavimosi sporto čempionatas Tikslinama 
2017-04-29Lietuvos universitetų studentų Dziudo čempionatas Lietuvos kriminalinės policijos biuro sporto salė Griunvaldo g. 16., Kaunas.11.00
2017-04-29Lietuvos universitetų studentų Graikų-romėnų imtynių čempionatas Kauno sporto halė
(Perkūno al. 5, Kaunas).
12.00
2017-04-30Lietuvos universitetų studentų keliautojų sporto čempionatas Vilniaus rajone, Nemenčinės urėdijos, Bezdonėlės poilsiavietėje.11.00

 

 

Moksleiviai pasiruošė informatikos brandos egzaminui su KTU (video įrašas)

$
0
0

Balandžio 22 d. KTU „Santakos“ slėnyje vyko vieša paskaita apie didžiausias daromos klaidas informatikos valstybiniame brandos egzamine (IT VBE). Paskaitą vedė Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos IT mokytoja ir Kauno technologijos universiteto (KTU) dėstytoja Renata Burbaitė. Renginio metu vyko tiesioginė transliacija, kurios video įrašu dalinamės https://ac.liedm.net/p1hvnz4ly27/

Šeštadienį įvykusioje paskaitoje dalyvavo beveik 100 interesantų, tarp kurių buvo tiek moksleiviai, tiek informacinių technologijų (IT) mokytojai. Į paskaitą susirinko būsimi abiturientai iš Kauno, Jonavos, Kaišiadorių, Kėdainių, Marijampolės, Klaipėdos, Šiaulių, Kazlų Rūdos, Pakruojo, Molėtų ir kitų Lietuvos miestų ir miestelių. 

Visus mokytojus, norinčius gauti KTU Informatikos fakulteto (IF) elektroninį sertifikatą už išklausytą paskaitą, prašome rašyti užklausą el. paštu gintare.dzindzeletaite@ktu.lt 

Pasiruošti IT VBE moksleiviams šiais metais sutiko padėti KTU Informatikos fakulteto (IF) dėstytoja Renata Burbaitė, kuri IT VBE vertinimo komisijoje yra jau dešimt metų - nuo 2006 metų pirmojo IT VBE. Paskaitos metu buvo pristatytos esminės informatikos egzamino užduotys, detaliau paanalizuotos moksleivių daromos klaidos ir pristatytos priemonės, kaip pagerinti abiturientų IT VBE išlaikymo rezultatus. 

Dalinamės paskaitos medžiaga čia>>>

Video įrašas

Daugiau nuotraukų Facebook paskyroje>>>

Socialinę atsakomybę propaguojančiam ESSA projektui paruoštos pirmos šešios universiteto socialinės atsakomybės auditorės - studentės

$
0
0

Kol studentai su nekantrumu laukia savaitgalių ir poilsio dienų, šešios Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto studentų atstovybės SHM atrinktos studentės savo penktadienius bei šeštadienius, prasidėjusius nuo kovo 24 dienos ir užsitęsusius iki balandžio 15 dienos, paskyrė intensyviems auditorių mokymams pirmajam tarptautinio ERASMUS+ projekto „ESSA“ socialinės atsakomybės auditui Edinburgo universitete.

Kartu su trejų metų trukmės projekte KTU Studentų atstovybę atstovaujančiomis antro kurso studentėmis Agne Medėkšaite, Monika Samuolyte bei Ieva Kurkulyte, nusprendusiomis išbandyti pirmąjį projekto auditą,  iš 7 norinčiųjų į komandą atrinktos pirmo kurso studentės Monika Balčiauskaitė, Marta Talandytė bei Adriana Lavrukaitytė.  Universiteto socialinės atsakomybės auditorių mokymus vedė KTU SHMMF dėstytojų, dalyvaujančių Erasmus+ Socialinės atsakomybės projekte, komanda: Dainora Maumevičienė, Aldona Augustinienė ir Gintarė Edintaitė.

Remiantis Dizainu grindžiamo mąstymo mokymosi metodais, 6 dienų trukmės pasiruošimas praėjo intensyviai ir aktyviai – audito metodus, universiteto socialinės atsakomybės vertinimo kriterijus socialinių ir humanitarinių mokslų atstovės - studentės išbandė ir pritaikė savo universitetui. Audito mokymų metu studentės buvo supažindintos su ESSA projektu, jame dalyvaujančiais tarptautiniais partneriais bei įgijo bazinių žinių apie auditą ir universiteto socialinę atsakomybę.  Studentės taip pat aptarė ir mokėsi aptažinti universiteto socialinę atsakomybę Kauno technologijos universiteto aplinkoje ir įvairiuose universiteto dokumentuose. Mokymu metu aptarta, kaip ir kokią įtaką universiteto socialinei atsakomybei daro visuomenė, išorės institucijos ir kaip universitetas skatina socialinę atsakomybę ir plėtoja ją visuomenėje.

Trečiąją dieną po teorinio susipažinimo su universiteto socialinės atsakomybės vertinimo kriterijais (angl. the European Benchmarks) studentės išbandė pirmąjį tyrimo įrankį – stebėjimo metodą, ir simuliacijos būdu įvertino  kaip viešai prieinamuose KTU dokumentuose socialinė atsakomybė atsispindi KTU Centrinių rūmuose, Socialinių, humanitarinių mokslų ir Ekonomikos ir verslo fakultetų infrastruktūroje. Gauti stebėjimo rezultatai pozityviai nudžiugino. Tyrimo rezultatus studentės pristatė pateiktyse, o pastebėtos smulkmenos padėjo efektyviai įsisavinti teorines žinias bei, kaip teigia dalyvės, detalių ieškojimas padėjo geriau susipažinti su universitetu ir jo propaguojamomis vertybėmis, strateginiais tikslais ir siekiniais.

Ketvirtosios ir penktosios dienų metu studentės susipažino su socialinės atsakomybės tyrimų metodais ir juos išbandė praktiškai. Vienas iš būdų – įvykdyta apklausa su 15 klausimų, nagrinėjančių akademinės laisvės ir mobilumo temas universitete. Tarp 104 pasisakiusiųjų studentų buvo visų Kauno technologijos fakultetų atstovai, daugiausia – pirmo kurso bakalauro studentai. Surinkti rezultatai atspindėjo esamą situaciją universitete ir padėjo planuojant susitikimą su focus grupe.

Penktoji mokymų diena pareikalavo iš studenčių daugiausiai pasiruošimo, bet kėlė kone didžiausią susidomėjimą – į organizuojamą focus grupę buvo pakviesti svečiai iš KTU centrinių rūmų: Studijų organizavimo departamento vadovė, Socialinės darnos bei Tarptautinių ryšių departamento atstovės bei Studentų informacijos centro darbuotoja. Focus grupės metu auditorės ne tik išsiaiškino studentams ne visai pastebimas socialinės atsakomybės detales universitete, bet ir aptarė apklausos metu surinktus rezultatus ir dvi sritis, priklausančias socialinės atsakomybės kriterijams (European Benchmarks) – užsienio studentų ir darbuotojų integraciją bei akademinę laisvę liečiančius aspektus – modulių anketų vertinimo specifikas ir grįžtamąjį ryšį studentams.

Aktyvi diskusija nuteikė auditores tegiamai – universiteto darbuotojams pažįstama „socialinio atsakingumo“ sąvoka ir jiems iš tiesų tai rūpi! Itin įsiminė teigiami pavyzdžiai, kaip atsisakymas naudoti vienkartinius indus KTU Centriniuose rūmuose, KTU „Slėnio“ tualetų išdėstymas kas antrame aukšte skatinant fizinį aktyvumą, ar vienas iš administracijos planų artimai ateičiai – pradėti kurti universiteto socialinės atsakomybės strategiją.

„Mokymuose labiausiai patiko praktinės užduotys, kai auditavimo metodus galėjome pritaikyti savotiškai ‚audituojant‘ Kauno technologijos universitetą. Vis dėlto, jei iš buvusių užduočių reikėtų pasirinkti vieną, pasirinkčiau focus grupę su universiteto darbuotojomis, kadangi būtent tada geriausiai supratau kaip tikriausiai vyks auditavimas Edinburgo universitete, nes buvo moderuojama tikra focus grupė su žmonėmis, kurie nebuvo projekto dalyviai ir nebuvo specialiai tam paruošti, jiems nebuvo pasakyta, ką šnekėti ir kokiomis temos diskutuoti“ – įspūdžiais dalijosi Monika Samuolytė.


Pažadėjusios paruošti focus grupės ataskaitą susitikimo dalyviams, dokumento rašymo specifikos žinias merginos gilino paskutiniąją mokymų dieną. Likus savaitei iki ilgai laukto audito Edinburge pradžios, auditorės turėjo galimybę susipažinti su vienais pagrindinių projektų vykdytojų – Skype konferencijos metu buvo aptartos paskutinės kelionės detalės bei kiti organizaciniai reikalai. Pasibaigus mokymams studenčių nuomonė vieningai sutapo - prieš akis jų laukė didžiulis ir kitų Europos universitetų studentų dar neišbandytas iššūkis.

„Edinburgo universitete socialinė atsakomybe tikrai gana stipriai išvystyta, todėl manau, kad audituoti šį universitetą bus tikras iššūkis. Tikiuosi, kad pavyks susipažinti su universiteto kultūra ir bendruomene, pamatyti kaip viskas atrodo iš vidaus ir parsivežti gerąją patirtį atgal į KTU“ – teigė Agnė Medėkšaitė.

Į 4 savaites padalintas pasiruošimas auditui studentėms neprailgo. Anaiptol, šiuo metu jos drąsiai teigia, jog suteiktos žinios pravers ne tik atliekant auditą Edinburgo universitetui, bet ir tęsiant pasirinktų krypčių studijas. Balandžio 24 – 28 dienomis vyksiantis auditas bus pirmasis iš keturių projektą vainikuojančių auditų skirtingose šalyse, todėl ne tik auditorės, bet ir organizatoriai su nekantrumu laukia atvyksiančių KTU ir Porto Universiteto studentų.

How to Fuzzify Some Mathematical and Computer Science Notions

$
0
0
Įvykio data: 
Trečiadienis, Balandžio 26, 2017 - 08:30

Pavel Martinek from Tomas Bata University in Zlín will give lectures "How to Fuzzify Some Mathematical and Computer Science Notions".

Where: Studentų str. 50, room 103
When: April 26, from 8.30 until 12.00 a.m.

More information:

Lecture 1: Introduction to Fuzzy Sets and Fuzzy Order (Is there an exact way how to order objects which are not fully comparable?) 
Besides statistics and probability theory, the “fuzzy paradigm” represents another approach to vaguely described objects, i.e. objects whose description is either incomplete or imprecise. In real world both in nature and in human artificial surroundings there are a lot of things and properties which are not only black or white. The lecture will give an introduction to fuzzy mathematics, namely fuzzy sets and fuzzy relations, especially fuzzy order.
The first lecture is suitable for wide range of students, the second lecture is focused on computer science students. 
Lecture 2: Fuzzification of Languages of Chomsky Hierarchy Chomsky hierarchy represents the most known hierarchy of formal languages. 
This part of theoretical computer science has got wide practical use. The aim of the lecture is to give an insight into fuzzification of Chomsky hierarchy languages. By the fuzzification is meant the process of transforming classical notions into fuzzy ones.

We invite to participate!

How to Fuzzify Some Mathematical and Computer Science Notions

$
0
0
Įvykio data: 
Trečiadienis, Balandžio 26, 2017 - 08:30

Pavel Martinek from Tomas Bata University in Zlín will give lectures "How to Fuzzify Some Mathematical and Computer Science Notions".

Where: Studentų str. 50, room 103
When: April 26, from 8.30 until 12.00 a.m.

More information:

Lecture 1: Introduction to Fuzzy Sets and Fuzzy Order (Is there an exact way how to order objects which are not fully comparable?) 
Besides statistics and probability theory, the “fuzzy paradigm” represents another approach to vaguely described objects, i.e. objects whose description is either incomplete or imprecise. In real world both in nature and in human artificial surroundings there are a lot of things and properties which are not only black or white. The lecture will give an introduction to fuzzy mathematics, namely fuzzy sets and fuzzy relations, especially fuzzy order.
The first lecture is suitable for wide range of students, the second lecture is focused on computer science students. 
Lecture 2: Fuzzification of Languages of Chomsky Hierarchy Chomsky hierarchy represents the most known hierarchy of formal languages. 
This part of theoretical computer science has got wide practical use. The aim of the lecture is to give an insight into fuzzification of Chomsky hierarchy languages. By the fuzzification is meant the process of transforming classical notions into fuzzy ones.

We invite to participate!

 

KTU Fizikos katedros atstovės dalyvavo tarptautiniuose kursuose Vokietijoje

$
0
0

2017 m.  kovo 26–balandžio 7 dienomis  Kauno technologijos universiteto Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto (KTU MGMF) Fizikos katedros profesorė Diana Adlienė ir docentė Judita Puišo dalyvavo dviejų savaičių kursuose „Adore – Application of Cytogenetic and EPR/OSL Techniques for Biological Dosimetry and Physical Retrospetive Dosimetry“, skirtuose biologinei ir retrospektyvinei dozimetrijai.

Kursai vyko Helmholco mokslinių tyrimų centre Vokietijoje. Jų metu paskaitas skaitė žymūs šių sričių specialistai Andrzej Wojcik (Švedija), Ulrike Kulka (Vokietija), Liz Ainsbury (Jungtinė Karalystė), Lieonard Barrios (Ispanija), Ursula Oestreicher (Volietija), Laurence Roy ( Pranzūzija), Anne Vral (Belgija). Be paskaitų, dalyviai iš Rumunijos, Kazachstano, Vokietijos, Bulgarijos, Ukrainos, Vengrijos ir Lietuvos dalyvavo praktinėse-laboratorinėse sesijose. Jose kursų dalyviai turėjo galimybę susipažinti su standartiniais ir naujausiais biologinės dozimetrijos tyrimų metodais: pcc-assay (pirmalaikės chromosomų kondensacijos), MN-assay (mikrobranduolių), DIC-assay (dicentrikų FISH-assay (fluorescencinės in situ hibridizacijos), leidžiančiais įvertinti žmogaus leukocitų chromosomų pažaidas dėl spinduliuotės poveikio, ir įgyti praktinių įgūdžių.

Antroji kursų savaitė buvo skirta retrospektyviosios dozimetrijos metodams, kurie taikomi siekiant įvertinti individų apšvitą teroristinio išpuolio atveju ar įvykus netikėtam įvykiui. Kolegos iš Vokietijos specializacija – individų apšvitos dozių  rekonstrukcija, naudojant mobiliųjų telefonų elementus. Kursų dalyviams buvo pasiūlyta sudaužyti ir išardyti (naujus!) iPhone, o jų konstrukcinius elementus: ID lustą, rezistus, liečiamuosius stiklus, - panaudoti tyrimo tikslams. Telefonų detalės buvo tiriamos Vokietijos aplinkos sveikatos tyrimų centro TLD/OSL ir EPR laboratorijose, o tyrimams vadovavo Albercht Wieser ir Clemens Woda.

Tyrimo metu įgytos žinios bus panaudotos bendradarbiaujant su LSMU Onkologijos institutu, kuriant ir diegiant naujus OSL (optiškai stimuliuojama liuminescencija) pagrįstus dozimetrijos metodus bei pradedant įgyvendinti individualizuotos onkologinių pacientų biologinės dozimetrijos tyrimus.   

Kviečiame išbandyti naujų šokių!

$
0
0

2017 m. balandžio 29 d. minima Tarptautinė šokio diena.  Ši šventė švenčiama nuo 1982 metų, UNESCO sprendimu. Ji sutapatinta su prancūzų baletmeisterio Žano Žoržo Noverio gimtadieniu. Ž.Ž. Noveris (1727-1810 m.) buvo žymus choreografinio meno reformatorius ir teoretikas, „šiuolaikinio baleto tėvas“.

Tarptautinės šokio dienos proga balandžio 26 d. KTU Elektronikos rūmų salėje viskas suksis apie šokį, dėl šokio ir šokio ritmu.

Šokių salėje nuo 16:00 val. vyks nemokamos ir atviros šokių pamokos, į kurias įsilieti galės visi norintys. Prijaučiantys šokiui mokysis energingosios zumbos, linijinių, gatvės šokių, čia-čia-čia, salsa,  susipažins su moteriškumo simboliu - pilvo šokiais.

Laukiame jūsų balandžio 26 d., trečiadienį, 16 val. KTU Elektronikos rūmų salėje (Studentų g. 50 - 100, Kaunas).

Jums tereikia turėti patogią salei skirtą (švarią) avalynę ir gerą nuotaiką!

 

Šokių fiestos programa

16:00 val. Laisvalaikio šokiai. Treneris Gediminas Kavaliauskas. 
Salsa, Svingas, Čia čia, Ritminis fokstrotas. 

17:00 val. Gatvės šokiai. Treneris Mantas Gužauskas. 
Gatvės šokiai – tai plataus žanro šokiai, kurie, kaip galima spręsti pagal pavadinimą, išsivystė už šokių studijos ribų, kitais žodžiais tariant – GATVĖJE. Dažnai šis šokis yra improvizuojamas, kontaktuojantis kartu su aplinka, energingas ir nėra varžomas taisyklių. Šokėjai bei šokių mokytojai šokdami dažnai varijuoja gatvės šokių stiliais, todėl STREET DANCE apibrėžimas puikiai nusako šokio stilistiką, kuomet šokant naudojamos įvairių gatvės šokių technikos, jas jungiant, varijuojant, improvizuojant. 

18:00 val. Zumba. Trenerė Gintarė Žeimytė. 
Dar neseniai šokiai HIP-HOPo stiliumi buvo populiariausi ir laikėsi topų viršūnėse, bet mada labai kaprizinga dama, ir šiandien visas pasaulis kraustosi iš proto dėl Zumbos. 
Kolumbiečių jaunimo žargonu zodis “Zumba” reiškia “greičiau krutinkis”, “judinkis“.  Zumbos krikštatėvis yra choreografas Beto Peresas. Pasak legendos, jis sugalvojo Zumba, kai užmiršo atsinešti į aerobikos užsiėmimą kompaktinius diskus su muzika. Tam, kad išeitų iš nepatogios padėties, jis nusprendė panaudoti mylimiausias melodijas iš sambos ir salsos. Tokiu būdu 80-ųjų pabaigoje Lotynų Amerikos šalyse atsirado Zumba.
Zumba - nauja aerobikos stiliaus programa, jungianti fitneso ir aerobikos kryptis, kurioje gausu šokio elementų. Treniruotė tinkanti visiems– pradedantiesiems ir pažengusiems.  Tai nesudėtingos choreografijos kombinacijos. Treniruotės metu atliekami ne tik šokių judesiai, bet ir kūno stiprinimo pratimai. 

19:00 val. Linijiniai šokiai. Trenerė Milda Klevinskaitė.
Linijiniai šokiai – tai šokiai su pasikartojančia žingsnelių seka. Šokama linijomis, visi juda ta pačia kryptimi ir daro tuos pačius žingsnelius Šiems šokiams nereikia partnerio. Pasirenkami populiarūs įvairių muzikinių stilių kūriniai.

20:00 val. Pilvo šokiai. Trenerė Gintarė Balčiūnaitė.
Pilvo šokiai ne tik viliojantys, bet ir suteikia lankstumo raumenims ir raiščiams, stiprina pilvo plokščiąjį raumenyną, masažuoja mažojo dubens organus, padeda atsikratyti celiulito, sublogti be dietų, išvengti hipertonijos ir osteochondrozės, didina kūno ištvermingumą, ugdo judesių koordinaciją, skatina endorfinų gamybą, gerina nuotaiką, suteikia vidinės laisvės pojūtį. Taip teigia specialistai.
Pasak legendos, po jaunos šokėjos apdarais įlėkė bitė, kurią paviliojo merginos aromatas. Kad išsivaduotų nuo įkyraus vabzdžio, mergina ėmė rangytis visu kūnu, energingai judinti klubus ir daryti judesius pilvu. Taip esą ir atsirado pilvo šokis.

Šokis - tai kūno kalba, tai savęs išraiška.

Renginys yra atviras (kviečiame prisijungti visus norinčius) ir nemokamas.

FACEBOOK paskyroje yra sukurtas įvykis, kur galite kviesti savo draugus. Kartu bus smagiau!

Nuotraukos šaltinis.


Konkurso „MEKA 2017“ finalas: moksleiviai tampa verslo ekspertais

$
0
0

KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakultetas, Ekonomikos ir verslo fakultetas bei „Swedbank“ sėkmingai tęsia bendradarbiavimą skatinant moksleivių verslumą. Balandžio 21 dieną „Santakos slėnyje“ Kaune įvyko jau trečiojo, gerokai dalyvių skaičiumi ir geografija išsiplėtusio, tarpdisciplininio konkurso „MEKA 2017“ finalas.

„Šio konkurso tikslas – paskatinti jaunus žmones, besidominčius matematika, ekonomika, vadyba, marketingu ir pasirengusius turimas žinias pritaikyti praktiškai, susipažinti su verslo kasdienybe, pasitelkti kūrybiškumą, ugdyti verslumo gebėjimus ir dar mokyklos suole padėti jiems tapti įvairių verslo niuansų žinovais, – teigia viena iš renginio  organizatorių, KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto dekanė doc. dr. Bronė Narkevičienė. – Mūsų fakultetas kartu su partneriais pasirengęs šį kūrybinį projektą tęsti. Jis puikiai prisideda telkiant universitetus, mokinius ir verslo atstovus“.

Anksčiau „MEKA“ konkursai apsiribodavo tik Kauno regionu, o šiemet renginys subūrė 10–12 klasių moksleivius ir iš Vilniaus, Alytaus, Kaišiadorių, Šilalės, Pagėgių, Trakų, Anykščių, kitų Lietuvos vietų. Kone dešimteriopai išaugo ir komandų skaičius – nuo 8 pernai iki 70 užsiregistravusių šiemet.

Pirmajame konkurso etape, vykusiame prieš mėnesį, komandos atliko teorines užduotis, susijusias su verslo analize ir finansų valdymu. Finale sėkmingiausiai pirmąjį etapą įveikusių 10-a moksleivių komandų, kurioms  konkurso metu talkino pasirinkti mokytojai-mentoriai, pristatė antrojo etapo užduoties rezultatus. Komandos analizavo burtų keliu joms atitekusios vienos iš 10-os įmonių įvaizdį, vertino, kritikavo ir patarė, ką reikėtų daryti kitaip. Ar patraukliai įmonė pateikia informaciją interneto svetainėje? Ar šiuolaikiškai atrodo jos logotipas? Kaip įmonė ir jos atstovai prisistato žiniasklaidoje? Kas išskiria šią įmonę iš panašių įmonių rato?  Atsakymai į šiuos ir kitus klausimus ir lėmė konkurso rezultatus. Tarp analizuotų įmonių – bendrovės, veikiančios turizmo, maitinimo, tekstilės, kosmetikos, autoserviso, individualių namų statybos ir kitose srityse.

Vertinimo komisija, sudaryta iš mokslo ir verslo atstovų, konkurso nugalėtojais pripažino: Saulės gimnazijos komandą, analizavusią UAB „Autodita“ veiklą, Kauno jėzuitų gimnazijos komandą, analizavusią Kauno viešbučio veiklą ir Vilniaus licėjaus komandą, analizavusią Verkių gėlių turgaus veiklą. Komandos laimėtojos išsidalino banko „Swedbank“ įsteigtą 1 000 eurų prizinį fondą. Finalines užduotis vertino „Swedbank“ Pietų Lietuvos filialo vadovas Saulius Drasutis ir Pietų Lietuvos regiono valdytojo pavaduotoja Alina Senkuvienė, KTU Ekonomikos ir verslo fakulteto atstovės Jūratė Maščinskienė ir Rasa Gudonavičienė bei KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto atstovai Kęstutis Lukšys ir Audrius Kabašinskas. Projekte dalyvavusius verslo įmonių atstovus labiausiai sužavėjo inovatyvus moksleivių požiūris į, atrodytų, rutininius verslo procesus, o kai kurie pasiūlyti novatoriški sprendimai pasirodė verti dėmesio ir net įgyvendinimo. Projekte dalyvavusieji verslo atstovai taip pat turėjo balsą, kurį galėjo skirti jų manymu geriausiai pasirodžiusiai komandai. Vienbalsiu sprendimu savo balsą jie atidavė Saulės gimnazijos komandai.

„Kūrybiškumas, iniciatyvumas ir verslumas padeda ugdyti jaunų žmonių pajėgumą kurti ir diegti naujoves, imtis iniciatyvos, tapti savarankiškiems. O įgyjamų praktinių įgūdžių naudą apskritai sunku pervertinti – be jų netapsi nei rimtu verslininku, nei geru finansininku“, – sako „Swedbank“ Pietų Lietuvos filialo vadovas Saulius Drasutis.

KTU krepšininkai po 6 metų pertraukos kovos dėl LSKL čempionų titulo

$
0
0
Varžybų akimirka

Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) I vaikinų grupės 2016–2017 metų čempionato finale kausis Kauno technologijos universiteto (KTU) krepšininkai ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) atstovai.

VDU studentai pusfinalio rungtynėse Klaipėdoje rezultatu 89:76 (23:24, 21:21, 28:19, 17:12) įveikė reguliariojo čempionato nugalėtojus Klaipėdos universiteto (KU) atstovus, o KTU savo aikštėje po nervų karo rezultatu 67:66 (22:15, 16:22, 13:12, 16:17) palaužė praėjusio sezono LSKL vicečempionus Lietuvos sporto universiteto (LSU) studentus.

Šioje dvikovoje pergalingus 2 iš 3 baudos metimų, iki rungtynių pabaigos likus 3 sek., pataikė KTU verslo administravimo trečiakursis Paulius Valinskas.

KTU krepšininkai antrajame kėlinyje kelis kartus buvo susikrovę dviženklį pranašumą – 25:15, 28:17, 31:19. Vis dėlto LSU trečiajame kėlinyje pademonstravo charakterį – ne tik pasivijo, bet ir kurį laiką pakreipė įvykius savo naudai – 49:43, 60:56, 65:62. KTU tik iki dvikovos pabaigos likus 1 min. 35 sek. atstatė pusiausvyrą – 65:65. Rezultatą tritaškiu metimu išlygino tas pats P. Valinskas.

Tada jau įtampa tiesiog tvyrojo. Iki rungtynių pabaigos likus 5 sek. LSU žaidėjas Kristupas Žemaitis išprovokavo Medą Krupijanovą prasižengti. Prie baudos metimo linijos stojęs K. Žemaitis pirmąjį metimą prametė, o antrąjį pataikė, taip išvesdamas savo ekipą į priekį – 66:65.

Netrukus P. Valinskas, mesdamas tolimą metimą, privertė prasižengti Modestą Žaunieriūną. P. Valinskas šią situaciją išnaudojo – pataikė du iš trijų baudos metimų, o LSU atsakančios rezultatyvios atakos suregzti nebespėjo. KTU triumfavo savo žiūrovų akivaizdoje ir su VDU gegužės 1 dieną kausis LSKL didžiajame finale.

LSU ir KU ekipoms teks kautis dėl bronzos medalių.

Neabejotinas KTU ekipos didvyris P. Valinskas iš viso pelnė 26 taškus (6/8 dvit., 4/9 trit., 2/4 baudos), Martynas Zigmantavičius pridėjo 16 taškų, Gintautas Kybartas – 13, Deividas Pogužinskas – 8 tšk.

Iš LSU ekipos išsiskyrė Modestas Žaunieriūnas, pelnęs 17 taškų, Kristupas Žemaitis pridėjo 15 (4/9 trit.), Taurantas Tamošiūnas – 12, Andrius Gaidys – 6 tšk.

KTU treneris Vytautas Pliauga džiaugėsi pergale ir dėkojo savo žaidėjams už pasiaukojantį darbą.

„Super. Labai džiaugiuosi pergale. Šios rungtynės pareikalavo daug jėgų, energijos, tačiau vyrai – šaunuoliai, susitvarkė su įtampa ir laimėjome rungtynes. Mus į pergalę vedė didžiulis noras. Vyko kieta vyriška kova, mes prasižengėme 23 kartus, o LSU – 16 kartų. Paskutinį kartą KTU, treniruojama Vitoldo Masalskio, didžiajame finale kovėsi 2010-2011 metų sezoną. Džiugu, kad vėl turėsime galimybę pakovoti dėl aukščiausio LSKL apdovanojimo“, – teigė KTU treneris.

Mokiniai turės progą išsakyti savo nuomonę apie universitetų ateitį

$
0
0
Debatų „Mokiniai renka Seimą“ akimirka

Apie aukštojo mokslo reformą diskutuoja ir Lietuvos universitetų bendruomenės, ir visuomenė. Universitetų likimą bando prognozuoti žiniasklaida. Bene mažiausiai girdima tikrųjų universitetų „klientų“ – būsimųjų studentų nuomonė. 

Kauno technologijos universitetas (KTU), tęsdamas politinių debatų ciklą „Mokiniai renka(si)“, balandžio 27 dieną kviečia moksleivius, akademinę bendruomenę ir politikus į renginį „Mokiniai renka(si) universitetą: diskusija su politikais, akademikais ir moksleiviais“.

Su 9–12 klasių moksleiviais diskutuos Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, Vytauto Didžiojo universiteto rektorius Juozas Augutis, Klaipėdos universiteto rektorius Eimutis Juzeliūnas ir KTU rektorius Petras Baršauskas.

Žinomo žurnalisto, KTU Viešojo valdymo studijų programos dėstytojo Edmundo Jakilaičio moderuojamuose debatuose bus diskutuojama apie ateities universitetą Lietuvoje, ko tikėtis abiturientams.

„Viešojoje erdvėje daug diskutuojama apie aukštojo mokslo reformas Lietuvoje siekiant optimizuoti aukštųjų mokyklų tinklą, didinti studijų kokybę ir tarptautinį konkurencingumą. Universitetų ateitis yra reikšmingas klausimas ne tik Lietuvos akademinei bendruomenei, bet ir moksleiviams – esamiems ir būsimiems abiturientams“, – teigia projekto „Mokiniai renka(si)“ projekto vadovė, KTU Viešojo valdymo, Europos studijų programų vadovė Eglė Vaidelytė.

Galės užduoti rūpimus klausimus politikams ir rektoriams

Diskusijos metu mokiniai turės galimybę užduoti juos dominančius klausimus diskusijos dalyviams. Pabaigoje, tiek dalyvaujantys, tiek stebintys diskusiją internetu mokiniai galės tiesiogiai balsuoti, balsavimo rezultatai bus iš karto matomi ir viešai skelbiami ekrane.

„Bus diskutuojama apie tai, ar universitetų skaičiaus mažinimas padės gerinti aukštojo mokslo kokybę, kiek universitetų turėtų veikti Lietuvoje, apie tai, ar šį kartą politikai yra iš tiesų nusiteikę pakeisti aukštojo mokslo sistemą. Šie klausimai aktualūs kiekvienam būsimajam studentui“, – teigia E. Vaidelytė.

Tai – jau ketvirtasis projekto „Mokiniai renka(si)“ renginys. Ankstesnėse šio projekto diskusijose „Mokiniai renka Europos Parlamentą“, „Mokiniai renka merą“, „Mokiniai renka Seimą“ tiesiogiai ir nuotoliniu būdu dalyvavo daugiau nei 150 šalies mokyklų.

Diskusijai jau užsiregistravo daugiau nei 300 dalyvių. Ketvirtajame projekto renginyje dalyvaus tris kartus daugiau mokinių nei pirmajame.

Dalyvauja vis daugiau moksleivių

„Kiekvienais metais mokyklos vis aktyviau dalyvauja šio ciklo renginiuose. Mokiniai jau atpažįsta mūsų braižą, žino, kad diskusijos būna įdomios ir informatyvios, jų metu galima iš arti pamatyti, išgirsti ir užduoti klausimus šalies viešojo valdymo ir politikos lyderiams“, – teigia E. Vaidelytė.

Pasak organizatorės, tokio tipo renginiai, kuriuose mokiniai yra skatinami argumentuotai reikšti savo nuomonę ir diskutuoti su politikais, labai populiarūs stiprios demokratijos šalyse, tokiose kaip JAV, Jungtinė Karalystė ar Norvegija. Paprastai tokios formos debatai organizuojami prieš rinkimus – KTU Viešosios politikos ir administravimo institutas yra rengęs „mokomuosius“ Europos Parlamento, mero ir Seimo rinkimus.

„Labiausiai džiugina, kai po renginių parašo patys mokiniai ir klausia, ar galėtų ateiti į atviras paskaitas. Vis daugiau jų domisi politika, įvairiomis pilietinėmis iniciatyvomis. Tai rodo, kad mokiniai suinteresuoti šalyje vykstančiais procesais“, – teigia E. Vaidelytė.

Renkantis studijas svarbi ne tik programa, bet ir universitetas

Tokiais renginiais siekiama padidinti jaunų žmonių pilietinį sąmoningumą. Įsitraukimas į visuomenėje vykstančius procesus, pasak E. Vaidelytės, turėtų vykti ne vien rinkimų laikotarpiu. Aukštojo mokslo ateitis – vienas opiausių šiandienos klausimų Lietuvoje.

Paprašyta patarti, kokį universitetą rinktis, E. Vaidelytė ragina atsižvelgti į daugelį veiksnių.

„Yra labai svarbu rasti tokias studijas, kurios uždegtų ir motyvuotų siekti gyvenime kuo daugiau. Tačiau, bet kurios studijų programos kokybė yra neatsiejama nuo bendros universiteto ir fakulteto, kurioje teikiama programa, akademinės kultūros. Jeigu universitetas yra atviras visuomenei, piliečiams, tarptautiškumui, tai studijos jame taps puikiu sprendimu ne tik dėl specialybės, bet ir dėl asmeninio tobulėjimo galimybės“, – teigia E. Vaidelytė.

„Mokiniai renka(si) universitetą: diskusija su politikais, akademikais ir moksleiviais“ – jau šį ketvirtadienį, balandžio 27 d., 14 val KTU Kultūros ir renginių centre, 2 aukšto salėje.

Facebook įvykis: https://www.facebook.com/events/1387510414625644/

Lietuva siekia tapti regiono informacinių technologijų kompetencijų centru

$
0
0

Lietuva laimėjo galimybę steigti pirmąjį Baltijos regione informacinių ir komunikacijos technologijų (IKT) kompetencijų centrą, kuriame bus kuriami produktai ir paslaugos išmaniam gyvenimui. Laukiama apie 20 milijonų eurų investicijų, kurios, pasak projekto autorių, bus skirtos ne infrastruktūrai, o žmogiškųjų išteklių pritraukimui ir produktų vystymui.

Šiandien, ilgėjant gyvenimo trukmei ir visuomenei sparčiai senėjant, poreikis išmanios aplinkos sprendimams auga. Jau nieko nestebina išmanūs būstai ar transporto priemonės, tad atėjo laikas žengti kitą žingsnį – išmaniųjų transporto sistemų, išmaniųjų miestų link. Technologijos išmaniajam gyvenimui, paremtos Daiktų interneto sprendimais, šiuolaikinėje visuomenėje tampa būtinybe.

IKT kompetencijų centras (projektinis pavadinimas – „InnoITeam“) vienys lietuvių ir švedų tyrėjų kompetencijas ir gerąją patirtį: Kauno technologijos universitetą (KTU) ir Vilniaus Gedimino technikos universitetą (VGTU), Linköpingo universitetą (Švedija) ir Švedijos interaktyvių IKT tyrimų institutą RISE. Linköpingo universitetas patenka tarp 2 proc. geriausiųjų pasaulio aukštųjų mokyklų pagal prestižinius reitingus, o RISE interaktyvių tyrimų institute kuriami produktai remiasi inovatyvių vartotojų sąsajų sprendimais. Unikaliomis kompetencijomis šios mokslo įstaigos papildo Lietuvos tyrėjų sukauptą patirtį ir žinias.

Projekte kaip partneris dalyvauja valstybės įmonė Registrų centras, kuriame sukaupti informaciniai ištekliai suteikia naujajam kompetencijų centrui išskirtinių galimybių.

Trūkstama grandis technologijų perdavimui

Pasak KTU mokslo ir inovacijų prorektorės Astos Pundzienės, IKT srities technologijų ir Daiktų interneto rinka Europos Sąjungoje kasmet auga po 20 proc., o technologijų pažanga bei galimybė realiu laiku valdyti informaciją ir procesus iš esmės keičia verslo modelius.

„Lietuva IKT srityje turi ypač gerai išvystytą infrastruktūrą ir labai aukštos kompetencijos specialistus, tačiau kol kas neišnaudojame mokslo tyrimų potencialo ir IKT žinių technologijas verčiant paslaugomis ir produktais. „InnoITeam“ kompetencijos centras yra ta trūkstama grandis, kuri sujungtų stipriausiųjų Baltijos regione IKT srities tyrėjų kompetencijas ir efektyviai jas perduotų verslui ir viešajam sektoriui“, – teigia A. Pundzienė.

Jos teigimu, Lietuvos IKT specialistų kompetencijos žinomos pasaulio mastu – tai įrodo mūsų šalyje steigiami globalių įmonių paslaugų centrai. Todėl kitas natūralus žingsnis būtų telkti aukštos kompetencijos IKT tyrėjus, kurie prisidėtų prie technologijų kūrimo ir jų diegimo įvairiuose verslo sektoriuose, o taip pat prisidėtų prie pramonės 4 ir inovatyvių skaitmeninimo centrų tikslų įgyvendinimo.

Padės konkuruoti dėl IKT srities tyrėjų

„Paslaugų ir produktų kūrimas, išnaudojant turimas aukštas Lietuvos universitetų tyrėjų kompetencijas, yra pagrindinis naujojo kompetencijų centro uždavinys. Kibernetinis saugumas, didžiųjų duomenų apdorojimas, produktų komercializavimas yra sritys, kuriose jau bendradarbiaujame. Kuriant Centrą, įjungiant švedų partnerius, keitimasis gerąja patirtimi taps dar intensyvesnis ir produktyvesnis“, – teigia VGTU mokslo prorektorius Antanas Čenys.

Pasak jo, konkurencija dėl IKT srities specialistų rinkoje yra labai didelė, todėl susitelkimas ir investicijos į žmogiškuosius resursus taptų svarbiu postūmiu inovacijoms atsirasti.

Valstybės informaciniai ištekliai – išmanių miestų kūrimui

Svarbus projekto „InnoITeam“ partneris yra valstybės įmonė Registrų centras (RC), kuriame sukaupti duomenys gali tapti pagrindu kurti naujos kokybės paslaugas išmaniųjų ateities miestų piliečiams. RC iniciatyvą dalyvauti projekte remia Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija.

„Pagrindinių valstybės registrų duomenis tvarkančio ir inovatyvius e-valdžios sprendimus kuriančio RC bendradarbiavimas su akademine bendruomene atveria visiškai naujas valstybės informacinių išteklių efektyvaus panaudojimo galimybes“, – teigia Arvydas Bagdonavičius, šiuo metu vykdantis RC direktoriaus funkcijas.

Anot jo, akademinės institucijos pasižymi plačiu sisteminiu požiūriu į inovacijų diegimą, tad nekyla abejonių, kad iš šio bendradarbiavimo naudos sulauks ir viešasis, ir privatus sektorius. A. Bagdonavičiaus teigimu, panaudojant RC sukurtus ir pasaulinį pripažinimą pelniusius sprendimus, mokslo ir inovacijų kompetencijos centras sieks tapti savo srities lyderiu ne tik Lietuvoje, bet ir visame regione.

Viena kitą papildančios kompetencijos – aukščiausios regione

Pasak „InnoITeam“ projekto vadovų – KTU Realaus laiko kompiuterinių sistemų centro tyrėjų Ryčio Maskeliūno ir Egidijaus Kazanavičiaus – komandos, kuriančios naująjį IKT kompetencijų centrą, stiprybė yra papildanti patirtis. Daiktų internetas, kibernetinis saugumas, duomenų vizualizacija, didžiųjų duomenų kaupimas, vartotojo sąsajos projektavimas – sritys, kuriose projekto partneriai pasižymi aukščiausiomis kompetencijomis regione.

„Mūsų kompetencija Daiktų interneto srityje, vertinant ir atliktus tyrimus, ir komercializuotus produktus bei sukurtas inovacijas, yra bene aukščiausia Baltijos šalyse. Džiugu, jog tai pastebėjo ir Europos Komisijos mokslo vertinimo ekspertai, mūsų pateiktam projektui suteikę aukščiausią – 5 balų – įvertinimą“, – teigia E. Kazanavičius.

Bus investuojama į žmones, ne į pastatus

Pasak E. Kazanavičiaus, toks centras, praėjus 5-6 metams po įkūrimo, jau turėtų išsilaikyti pats iš produktų ir paslaugų, generuodamas vertę Europos Sąjungai.

Projekto vadovas R. Maskeliūnas teigia, jog naujai kuriamo centro privalumas yra tas, jog skirtos lėšos nebus naudojamos papildomai infrastruktūrai kurti.

„Mes turime puikiai išvystytą infrastruktūrą, technologijas, todėl pagrindinis dėmesys bus skiriamas ilgalaikių projektų, produktų prototipų kūrimui, sutelkiant pažangiausius informacinių ir komunikacijos technologijų protus. Paprastai tariant – neprašome lėšų naujiems pastatams, bet siekiame investuoti į žmones, susieti geriausias tiek Lietuvos, tiek Švedijos ir viso regiono IKT žinias ir patirtį“, – teigia R. Maskeliūnas.

Padės suformuoti valstybės IKT vystymo strategiją

KTU mokslo ir inovacijų prorektorės A. Pundzienės teigimu, naujasis centras ne tik telks ir ugdys aukštos kompetencijos tyrėjus daiktų interneto, debesų kompiuterijos ir didelių duomenų (angl. Big Data) srityje, kurs sąlygas efektyviam naujų žinių ir technologijų perdavimui verslo ir viešajame sektoriuje, bet ir bus svarbus žaidėjas, formuojant valstybės strategiją IKT srities tyrimams ir inovacijoms.

„Investuok Lietuvoje“ įvertinimas: geriausi ekonomistai ruošiami KTU

$
0
0

Geriausi ekonomistai ruošiami Kauno technologijos universitete (KTU). Tai pripažino „Investors forum“ vertinimo komisija, KTU ekonomikos bakalauro studijų programai skyrusi „Investors‘ Spotlight“ kokybės ženklą, reiškiantį, kad ji atitinka užsienio investuotojų poreikius ir užima lyderės poziciją šalyje rengiant šios srities specialistus.

Investuotojų forumas ir agentūra „Investuok Lietuvoje“ iniciavo akciją ir vertino šalies aukštųjų mokyklų studijų programas. Taip siekiama padėti spręsti itin svarbų investuotojams iššūkį – kvalifikuotos darbo jėgos ir specialistų trūkumą.

Šeštojoje metinių apdovanojimų šventėje buvo pristatytos pirmosios šį ženklą gavusios studijų programos, o perspektyviausios ir labiausiai verslo lūkesčius atitikusios įvertintos specialiu kokybės ženklu „Investors‘ Spotlight“. Toks įvertinimas buvo suteiktas vienintelei studijų programai socialinių mokslų srityje Lietuvoje.

Užsienio kapitalo įmonės, plėsdamos savo veiklą Lietuvoje, vis intensyviau ieško kvalifikuotų specialistų. Todėl pagal užsienio investuotojų poreikius skirtinguose Lietuvos universitetuose buvo peržiūrėtos studijų ir profesinio mokymo programos. Taip siekta patenkinti užsienio investuotojų lūkesčius – sužinoti išsilavinimo kokybę.

Stambiausius ir aktyviausius šalies investuotojus vienijanti asociacija „Investors‘ Forum“ taipogi apdovanojo metų investuotoją, valstybės tarnautoją, ekonomikos mokytoją, metų verslo žurnalistą, atsakingą įmonę ir geriausią sprendimą verslo aplinkai gerinti.

 

Viewing all 5678 articles
Browse latest View live