Quantcast
Channel: Custom RSS
Viewing all 5678 articles
Browse latest View live

Tarptautiniai projektai – studijų kokybės gerinimo pagrindas

$
0
0
Doc. Daiva Mikučionienė

„Norint parengti konkurencingus darbo rinkoje specialistus, universiteto dėstytojui nebepakanka vakarykštės dienos žinių ir darbo metodų“, – teigia KTU Tekstilės inžinerijos studijų programos docentė, kuri kovo mėnesį, kartu su profesoriumi Rimvydu Milašiumi, lankėsi Šveicarijos Konfederacijos Medžiagų tyrimo centre „Empa“.

– Visai neseniai lankėtės Šveicarijoje. Kokie buvo kelionės tikslai?

– Daiva Mikučionienė (D.M.): Vizitas į Šveicariją buvo suplanuotas vykdant Lietuvos-Šveicarijos partnerystės programos projektą „Padidinto nedegumo tekstilės medžiagų iš durpės pluošto kūrimas“. Tai – pirmoji KTU mokslininkų stažuotė Šveicarijos Konfederacijos Medžiagų tyrimo centre „Empa“, kurios metu buvo atliekami durpės pluošto, apdoroto įvairiomis medžiagomis, degumo tyrimai.

– Kokį įspūdį paliko tyrimų centras „Empa“? Ar teko prisiliesti prie išskirtinės įrangos, su kuria dar nebuvo tekę dirbti Lietuvoje?

– D.M.: Įspūdis stulbinantis. Tai – labai turtingos šalies, labai turtingas tyrimų centras. Jo metinė tyrimų apyvarta siekia 200 mln. eurų. St.Galenas, kuriame įsikūręs vienas iš „Empa“  padalinių, yra pasaulinio garso tekstilės mokslo ir dizaino centras. Tyrimų įranga, skirta tekstilės medžiagų bandymams bei naujų inovatyvių medžiagų kūrimui, yra aukščiausio pasaulinio lygio, tad kiekvienas įrenginys, su kuriuo teko dirbti, buvo mums žinomas tik iš literatūros ar parodų. 
Įgyta patirtis yra neįkainojama. Be kita ko, tai labai motyvuoja nesustoti, judėti pirmyn, nepaisant pasitaikančių laikinų sunkumų.

Prof. Rimvydas Milašius

– Papasakokite plačiau apie „Padidinto nedegumo tekstilės medžiagų iš durpės pluošto kūrimas“ projektą.

– D.M.: Šis projektas yra orientuotas į Šveicarijos bendradarbiavimą su Rytų Europos šalimis ir skirtas naujų kompetencijų ugdymui. 

Projektas 80 proc. finansuojamas Šveicarijos vyriausybės, tačiau koordinuojamas KTU, projekto vadove esu aš. Projekto metu apjungiamos Lietuvos tekstilininkų patirtis ir žinios su Šveicarijos tekstilininkų naujausiais mokslo pasiekimais. Projekte sprendžiami tvarių ekologiškų tekstilinių pluoštų funkcionalumo ribų plėtimo klausimai.

– Kuo naudingi tokie projektai/išvykos dėstytojams?

– D.M.: Tokio bendradarbiavimo su aukščiausio pasaulinio lygio tyrėjais metu ne tik įgyjamos naujos žinios bei patirtis, bet ir gerokai prasiplečia akiratis. Tai būtina, norint žengti koja kojon su ateitį kuriančiais mokslo ir pramonės pasiekimais. Norint parengti konkurencingus darbo rinkoje specialistus, universiteto dėstytojui nebepakanka vakarykštės dienos žinių ir darbo metodų.
Prof. Rimvydas Milašius (R.M.): Šiuo metu didelis dėmesys skiriamas studijų kokybės gerinimui. Tokie projektai ir stažuotės ir yra studijų kokybės gerinimo pagrindas. Manau, kad geras universiteto dėstytojas neturėtų būti tik „knyginiu“ specialistu. Neturint asmeninės praktinės patirties, žinių perdavimas studentams yra labai ribotas. O ką jau kalbėti apie studento sudominimą moksline, tiriamąja veikla.

– Minėjote, jog tai yra dviguba nauda: dėstytojams bei studentams. Kokios galimybės atsiveria studijuojantiems?

– R.M.: Kadangi tai yra „pilotinis“ projektas, kurio metu yra formuluojamos problemos bei ieškomi keliai joms spręsti, yra planuojama pratęsti projektą, įtraukiant į jo veiklas magistrantus ir doktorantus. Tokiu būdu praktiškai pakeltume tiek magistrantūros, tiek doktorantūros studijų kokybę. Be to, dalyvavimas projektuose ugdo būsimus lyderius.
D.M.: Studentų praktika tokio aukšto lygio tyrimų centre būtų naudinga ir kaip asmeninė patirtis, įgytos naujos žinios bei gebėjimai, praplėstas akiratis, o taip pat ir puiki galimybė susipažinti su motyvuotais studentais iš viso pasaulio, besistažuojančiais „Empa“ centre. Žmonės, su kuriais teko drauge dirbti, labai draugiški ir bendruomeniški. Labai linkėčiau įvairių pakopų studentams išnaudoti tokias tarptautinių mainų galimybes.


ChD'16: Atidarymas

$
0
0
Įvykio data: 
Ketvirtadienis, Balandžio 7, 2016 - 12:00

Chemikų dienų '16 atidarymo metu Jums pristatysime balandžio 7-14 dienomis vyksiančių renginių ciklo programą. Visi norintys turės galimybę sudalyvauti linksmose estafetėse, žaidimuose, rungtyniauti dėl prizų bei stebėti dėmesį prikaustančius cheminius eksperimentus. Taip pat lauks specialus "VIVAT chemija" pasirodymas!

ChD'16: Debatai

$
0
0
Įvykio data: 
Ketvirtadienis, Balandžio 7, 2016 - 16:00

Mėgsti ginčytis, turi aiškią savo nuomonę, o sugalvoti svarius argumentus tau vieni juokai? O gal manai, kad dėstytojai niekuomet neišklauso studentų? Siūlome ateiti ir pakeisti arba patvirtinti šią nuomonę pirmąkart Chemikų dienose vyksiančiuose debatuose! Žodžių kovoje susidurs dvi pusės: dėstytojai ir studentai. Taigi, jei esi drąsus ir nori išreikšti savo nuomonę duotomis temomis – kviečiame prisijungti! Taip pat laukiami visi norintys pasiklausyti šių dviejų pusių. Debatų temos bus praneštos iš anksto

ChD'16: Orientacinės varžybos Zoologijos sode

$
0
0
Įvykio data: 
Penktadienis, Balandžio 8, 2016 - 14:00

Ar seniai buvai zoologijos sode? Ar gali pasigirti, jog gerai jį pažįsti ir žinai, kur rasti tigrą, o kurioje vietoje Tavęs laukia ruonis? Mes siūlome Tau nepraleisti progos apsilankyti Zoologijos sode!

„VIVAT chemija“ antrus metus bendradarbiaudama su Lietuvos Zoologijos sodu organizuoja orientacines varžybas, kuriose gali dalyvauti visi vyresni nei 15 metų asmenys. Tai puikus būdas gerai praleisti laiką su draugais ar kolegomis, sustiprinti komandą ir geriau pažinti vieniems kitus interaktyviose varžybose, o taip pat pasigėrėti šios vietovės aplinka – į tai bus atsižvelgiama išdėstant užduočių punktus. Geriausiai varžybose pasirodžiusios komandos bus apdovanotos mūsų rėmėjų įsteigtais prizais!

Dalyvio mokestis – bilieto į Zoologijos sodą kaina. Bilietą dalyviai perka Zoologijos sodo kasose renginio dieną.

Registracijos anketą rasi čia.

Komandą sudaro 3-5 dalyviai. Komandų skaičius ribotas.

ChD'16: Cheminė penkiakovė

$
0
0
Įvykio data: 
Antradienis, Balandžio 12, 2016 - 12:00

Ar kadanors susimąstei, kad galbūt titravimas – Tavo neatrastas slaptas talentas, o nustatyti elementą iš jo spalvos yra žymiai lengviau nei sugalvoti, ką šiandien apsirengti? O kur dar lygčių lyginimas, junginių pavadinimai ir neorganinės chemijos uždaviniai – tai Tau lengvai įkandama sritis. Būtent šiose penkiose rungtyse Cheminės technologijos fakulteto studentai šįmet galės susirungti.

Dalyvauti cheminėje penkiakovėje gali kiekvienas norintis Cheminės technologijos fakulteto studentas. Dalyvius vertins dėstytojų bei studentų sudaryta komisija, kuri skirs taškus už kuo tiksliau atliktas užduotis. Nugalėtojui bus įteikta “Chemiko” taurė, o visi prizines vietas užėmę studentai bus apdovanoti rėmėjų įsteigtais prizais.

Ateik ir įrodyk, kad esi geriausias chemikas!

ChD'16: Seminarų diena

$
0
0
Įvykio data: 
Antradienis, Balandžio 12, 2016 - 12:00

Niekaip nesusitvarkai su laiko planavimu? Negali suvaldyti drebančių rankų, kai reikia kalbėti prieš minią žmonių? Atsižvelgdami į didžiausias studentus kankinančias problemas, šiais metais organizuojame seminarus laiko planavimo, viešojo kalbėjimo, įdomių mokymosi būdų bei kitomis temomis. Tai suteiks galimybę studentams įgauti žinių, reikalingų aukščiausios kokybės mokymosi procesui. Taip pat paskaitas skaitys atstovai iš Aplinkosaugos Ministerijos, interaktyvųjį seminarą surengs atstovai iš įmonės Mars, netrūks garsių šalies asmenybių, kurios dalinsis savo sėkmės istorijomis! Paskaitos skirtos plačiajai visuomenei, todėl sudalyvauti gali kiekvienas.

ChD'16: Protmūšis

$
0
0
Įvykio data: 
Pirmadienis , Balandžio 11, 2016 - 19:00

Nori įrodyti savo pranašumą? Manai, kad esi sumanesnis už kitus? Nori linksmai praleisti laiką? Jei turi tris TAIP, tai suburk 3-6 asmenų komandą, ateik į ChD'16 protų kovą ir įrodyk, kad esi šaunesnis už kitus. Tavęs laukia ne tik puikiai praleistas laikas, galvą palaužyti priversiantys klausimai bet ir rėmėjų įsteigti prizai geriausiems!

Sek naujienas ir lauk registracijos anketos!

ChD'16: Maisto diena

$
0
0
Įvykio data: 
Trečiadienis, Balandžio 13, 2016 - 09:00

Nesvarbu, ar esi būsimas maisto technologas, ar studijuoji programavimą, visi žino, kad maistas yra gerai. O visa diena, skirta maistui – kas gali būti geriau?

Praėjusiais metais į "Chemikų dienų" renginių ciklą įtraukę Maisto dieną nepasigailėjome - sulaukėme didelio susidomėjimo tiek iš studentų, tiek iš dėstytojų, klausėmės įvairių paskaitų ir turėjome galimybę sudalyvauti interaktyviame seminare su šefu. Šiais metais kartojame ir pažadam – bus dar geriau!

Tad užsuk - Cheminės technologijos fakultete Tavęs balandžio 13 dieną lauks visa diena seminarų bei susitikimų su savo srities profesionalais!

Daugiau informacijos jau greitai.


ChD'16: Uždaromasis humoro vakaras

$
0
0
Įvykio data: 
Ketvirtadienis, Balandžio 14, 2016 - 19:00

Esi kompanijos siela ir iš Tavo juokelių juokias ne tik mama ir močiutė, o draugai nuolat kartoja, kad turėtum juokinti ne tik juos, bet ir publiką? Registruokis ir sudalyvauk ChD’16 uždaromajame humoro vakare.

Šis vakaras skirtas skatinti neformalų švietimą - vykdyti socializaciją neoficialioje aplinkoje tarp studentų, dėstytojų ir visų Kauno miesto gyventojų. Vakaro metu vyks open mic‘as, kuriame dalyviai lips į sceną ir varžysis dėl geriausio komiko vardo, o juos vertins komisija bei žiūrovų balsai. Nugalėtojai bus apdovanoti rėmėjų įsteigtais prizais. Renginio metu taip pat žiūrovų lauks specialus garsaus Lietuvos humoristo stand‘up pasirodymas, o galiausiai kiekvienas galės išbandyti savo jėgas scenoje, vykstant karaoke.

Registracija nebijantiems scenos ir norintiems prizų čia.

Informacinis seminaras magistrantams apie doktorantūros studijas

$
0
0
Įvykio data: 
Ketvirtadienis, March 31, 2016 - 13:00

KTU Santakos slėnyje (3 salėje) kovo 31 d., 13 val. vyks informacinis seminaras magistrantams, besidomintiems doktorantūros studijomis.
Seminaro metu bus pristatomos pagrindinės KTU mokslinių tyrimų sritys, doktorantūros programos, priėmimo sąlygos, tvarka, reikalingi dokumentai, stipendijos, mobilumo galimybės ir kt.

Daugiau informacijos apie renginį»

Kontaktai pasiteiravimui: KTU Doktorantūros skyrius, K. Donelaičio g. 73-423 k., el. paštas doktorantura@ktu.lt,  tel. +370 37 300 042, http://ktu.edu/doktorantura

Pirmą kartą rengiami Lietuvos mokyklų apdovanojimai: už pasiekimus, o ne už „įrašą CV“

$
0
0
Lietuvos mokyklų apdovanojimai bus įteikti 9 nominacijose: Metų mokytojas, Metų moksleivis, Metų mokykla, Metų projektas, Metų mokinių taryba, Metų mokyklos prezidentas, Metų pagalbininkas, Metų būrelis, Metų išradėjas

„Geras mokytojas yra tas, kuris eina į mokyklą, ruošiasi pamokoms ir taiso darbus ne todėl, kad tai – jo darbas, o todėl, kad jam tai patinka“, – teigia Kauno technologijos universiteto gimnazijos (KTUG) direktorius fizikas Tomas Kivaras. Lietuvoje veikia daugiau nei 2300 ugdymo įstaigų, kuriose dirba per 50 tūkst. pedagogų. Šiemet, pirmą kartą šalies istorijoje, jų darbas bei bendradarbiavimas su moksleiviais, projektai, moksleivių pasiekimai bus įvertinti pačios mokyklų bendruomenės – skelbiami Lietuvos mokyklų apdovanojimaikurių globėjas – LR Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Savo kandidatus siūlyti galima ikikovo 10 d. 23 val. 59 min. interneto svetainėjewww.mokyklu-apdovanojimai.lt/. Laimėtojus komisija išrinks kovo 11 dieną. Nugalėtojai bus paskelbti kovo 17 d. KTU „Santakos“ slėnyje vyksiančios moksleivių konferencijos „Up to You“ metu.

Įvertinimas įpareigoja

„Lietuviai – kukli tauta. Dažnai savo pasiekimų patys nepastebime ir nesureikšminame. Kai tai padaro kiti, pakyla savivertė ir atsiranda jėgų imtis didesnių projektų“, – mano T. Kivaras.

Pasak pedagogo, gautas įvertinimas ne tik patvirtina, jog einama teisingu keliu, tampa įsipareigojimu tęsti pradėtą veiklą, bet ir atveria naujas galimybes.

KTUG direktorius Tomas Kivaras

„Tokia galimybe laikau ir savo dabartinius darbus su gabiais vaikais gamtos mokslų olimpiadose ir gimnazijoje“, – teigia T. Kivaras, vienas iš Lietuvos mokyklų apdovanojimų komisijos narių.

Mokytojo teigimu, mylintis savo darbą pedagogas, geruoju „virusu“ užkrečia ir savo mokinius; taip laimi visa bendruomenė. Bendruomeniškumas, kolegų palaikymas, pasak KTU gimnazijos direktoriaus, yra labai svarbi motyvacija ne tik siekti geriausių rezultatų savo darbe, bet ir dalyvauti visuomeninėje veikloje.

Svarbu ne titulas, o nuoširdumas

Pedagogui pritaria ir moksleiviai. „Manau, kad kai dalyvauji ten, kur jautiesi savo vietoje, tavęs nė nereikia motyvuoti“, – sako Lietuvos mokinių parlamento Kauno regiono pirmininkė Dominyka Ginelevičiūtė.

Pasak jos, svarbiausias kriterijus, renkant moksleiviškos nominacijos laimėtoją („Metų mokinių prezidentas“, „Metų mokinių taryba“, „Metų moksleivis“) yra nuoširdumas, o ne noras „užsiklijuoti“ sau laimėtą titulą tarsi etiketę.

Veikla, kuri patinka, gali tapti sėkmingo kelio pradžia

„Savanoriaudamas, organizuodamas renginius dažnas susipainioja ir pradeda ieškoti naudos tik sau. Tačiau juk renginys ar akcija skirta visuomenei! Individualizmas ir tik įrašų į CV rinkimas, manau, nėra tai ko turėtų siekti metų moksleivis“, – atvirauja D. Ginelevičiūtė.

Pasak aktyvios moksleivės, tokių apdovanojimų Lietuvoje labai trūko. „Į veiklas, kurias darome savo noru – ar tai būtų visuomeninė veikla, ar papildomi informatikos, istorijos, matematikos, žurnalistikos būreliai, o galbūt puikūs pasiekimai sporto srityje – retai kreipiamas dėmesys. Dažnai jos yra lyg nepastebimos arba lieka hobiu. Šie apdovanojimai leidžia įrodyti ne tik sau, bet ir kitiems, kad veiklos, kurios mums patinka, gali taip pat atnešti sėkmę“, – mano D. Ginelevičiūtė.

Lietuvos mokinių parlamento Kauno regiono pirmininkė Dominyka Ginelevičiūtė

Prezidentės apdovanoti moksleiviai

„Tai – mokytoja, apie kurią svajoja mokiniai. Ji nėra iš tų, kurie pasibaigus pamokoms, iškart keliauja namo. Ji ne ta mokytoja, kuri skundžiasi, kad jos atlyginimas mažas. Ši mokytoja yra visa siela atsidavusi darbui mažoje gimnazijoje, mokinių asmenybių ugdymui“, – šiltai savo nominuojamą Gražiškių gimnazijos (Vilkaviškio r.) mokytoją Editą Naidaitę apibūdina jos buvusi mokinė, šiandien studentė.

Kauno „Saulės“ gimnazija, nominuota „Metų mokyklos“ kategorijoje, siūloma ypač aktyviai. Tiek moksleiviai, tiek mokytojai, tiek tėvai didžiuojasi ir džiaugiasi šia mokykla.

Įspūdingi „Metų moksleivio“ nominantų pasiekimai. Tarp jų yra ir didžiausio moksleiviško renginio – „Ateitis – tai Tu!“, kuriame dalyvavo virš 400 moksleivių iš visos Lietuvos – organizatorius KTUG moksleivis Dominykas Sergūnas, socialinių akcijų organizatorė, už verslias idėjas ne kartą įvertinta Kauno „Saulės“ gimnazijos moksleivė Greta Kriaučiūnaitė, Prezidentės vėliava apdovanotos iniciatyvos autorius Vilniaus Gabijos gimnazijos moksleivis Justinas Iljietis ir kiti aktyvūs moksleiviai.

Nominuokite – laiko liko nedaug

Lietuvos mokyklų apdovanojimai pirmą kartą bus teikiami mokykloms ir jų bendruomenėms už 2015 metų pasiekimus. Siekiama, kad ateityje šie apdovanojimai taptų gražia, mokyklų bendruomenes telkiančia tradicija.

Jau pasiūlyti 42 kandidatai 7 nominacijose. Populiariausios – „Metų projekto“ ir „Metų mokyklos“ nominacijos. Savo kandidatų dar laukia „Metų išradėjas“ ir „Metų pagalbininkas“. Skatinama „Metų pagalbininko“ nominacijai siūlyti ne tik pedagogus, bet ir psichologus, medicinos seseles, socialinius pedagogus, mokyklos valgyklos darbuotojus, kitą personalą.

Į „Metų išradėjo“ nominaciją kviečiama siūlyti mokytojus ir moksleivius, sukūrusius mobiliąją programėlę, sukonstravusius netikėtą pritaisą, pritaikiusius turimus gebėjimus inovacijoms – mokymosi aplinkai, laisvalaikiui, darbo organizavimui – kurti. Įmonė „Ingenious IT“ šios nominacijos laimėtojui dovanos planšetinį kompiuterį.

Rinkimų rengėjai primena, kad savo kandidatus galima siūlyti iki kovo 10 d. 23 val. 59 min. Laimėtojai bus pagerbti kovo 17 d. KTU „Santakos“ slėnyje vyksiančios moksleivių konferencijos „Up to You“ metu.

Informational open seminar on PhD studies 2016

$
0
0
Įvykio data: 
Ketvirtadienis, March 31, 2016 - 13:00

Informational open seminar for everybody interested in PhD studies at Kaunas University of Technology is organised on March 31, 1 p.m. in KTU Santaka Valley (Hall 3).

Topics covered:
- Research areas and doctoral programmes
- Application to PhD studies requirements, dates, documents.
- Scholarships, mobility opportunities.

More information about the event»

Contacts for more information:

Doctoral Studies Office, K. Donelaičio St. 73-423, 44249 Kaunas. E-mail: doktorantura@ktu.lt , tel. no.: +370 37 300 042, web: http://ktu.edu/phd

Diskusija: Ar pabėgėliai gali būti sėkmingai integruoti į Lietuvos visuomenę?

$
0
0
Įvykio data: 
Trečiadienis, March 9, 2016 - 15:00 iki 17:00

Š.m. kovo 9 d. 15.00 val. KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto Akademinio mokslo pažinimo klubas organizuoja diskusiją tema: „Ar pabėgėliai gali būti sėkmingai integruoti į Lietuvos visuomenę?“. Renginio vieta: KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto Aula (202a.) A. Mickevičiaus g. 37, Kaunas.

Diskusijoje dalyvaus:

  • Zigmas Vaišvila
  • Artūras Paulauskas
  • Arvydas Anušauskas
  • Ramūnas Karbauskis
  • Eugenijus Gentvilas
  • Prof. dr. Algis Junevičius.


Maloniai visus kviečiame dalyvauti ir pasidalinti savo nuomone su mūsų diskusijos svečiais.

KTU mokslininkų ir studentų darbai įvertinti valstybės premijomis

$
0
0
KTU mokslininkų ir studentų darbai įvertinti valstybės

Tarp Lietuvos mokslų akademijos (LMA) paskelbtų 2015-ųjų metų mokslinių darbų konkursų laureatų – net 9 Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkai ir studentai. Įvertinimo sulaukė KTU mokslininkų konkursui pateikta ekonomikos mokslų srities monografija, jaunųjų mokslininkų ir studentų darbų konkurse buvo įvertinti technikos ir tiksliųjų mokslų atstovai.

„Labai džiaugiamės, kad universiteto mokslininkų ir studentų moksliniai darbai vertinami valstybės mastu. Tai rodo, kad moksliniai tyrimai vykdomi tematikose, kurios aktualios Lietuvai“, – teigė KTU Mokslo departamento direktorius Leonas Balaševičius.

Tarp įvertintųjų KTU mokslininkų ir studentų darbų – socialinių, technologijų ir gamtos mokslų srities atstovų moksliniai darbai.

LMA 2015 metų Albino Rimkos (ekonomika) vardinė premija skirta doc. dr. Jurgitai Bruneckienei, prof. dr. Irenai Pekarskienei, prof. dr. Andriui Guzavičiui, Oksanai Palekienei, Jūratei Šovienei už monografiją „The Impact of Cartels on National Economy and Competitiveness: A Lithuanian Case Study“ / „Kartelių įtaka nacionalinei ekonomikai ir konkurencingumui: Lietuvos studija. Lietuvos studija. Cham: Springer, 2015, 315 p. (Kauno technologijos universitetas).

LMA 2015 m. jaunųjų mokslininkų mokslinių darbų konkurse premija skirta:

Technikos mokslų skyriuje – Dr. Daliui Gudeikai už mokslinį darbą „Synthesis and investigation of organic semiconductors containing 1,8-naphthalimide and triphenylamine fragments“ / „1,8-naftalimido ir trifenilamino fragmentą turinčių organinių puslaidininkių sintezė ir savybių tyrimas“ (Kauno technologijos universitetas).

LMA 2015 m. studentų mokslinių darbų konkurse premijos skirtos:

Matematikos, fizikos, ir chemijos mokslų skyriuje – magistrantei Dianai Sipavičiūtei už mokslinį darbą „Naujos struktūros organinių puslaidininkių sintezė ir charakterizavimas“ (darbo vadovas prof. Saulius Grigalevičius) (Kauno technologijos universitetas);

Technikos mokslų skyriuje – magistrei Sandrai Mikuckytei už mokslinį darbą „Žmogaus stuburo dinaminio modelio sudarymas ir skaitiniai bei eksperimentiniai ir teoriniai tyrimai“ (vadovas prof. habil. dr. Vytautas Ostaševičius).

LMA 2015 m. studentų mokslinių darbų konkurse pagyrimo raštu apdovanota:

Matematikos, fizikos, ir chemijos mokslų skyriuje – magistrantė Justina Mikaliūnaitė už mokslinį darbą „Hidraulinės rišamosios medžiagos iš dvifazių kalcio silikatų sintezė ir jos savybės“ (darbo vadovas prof. Raimundas Šiaučiūnas) (Kauno technologijos universitetas).

45-uoju KTU garbės daktaru tapo vienas svarbiausių pasaulio verslo intelektualų Davidas J. Teece‘as

$
0
0
D. J. Teece'as ne tik rašo mokslinius straipsnius ir įvairias publikacijas, bet ir mokslinių tyrimų rezultatus įgyvendina praktikoje

Kovo 8 d. garsiam JAV mokslininkui ir antrepreneriui Davidui J. Teece‘ui buvo iškilmingai įteiktos KTU garbės daktaro regalijos. Tarptautinio verslo profesorius ir pripažintas intelektualas D. J. Teece‘as tapo 45-uoju Universitetui nusipelniusiu žmogumi, kuriam buvo suteiktas garbės daktaro vardas.

Iškilmingą ceremoniją pradėjo gerai žinomas Lietuvos atlikėjas, įvairių muzikinių projektų laimėtojas, solistas Jeronimas Milius, kuriam akomponavo pianistas Feliksas Zakrevskis. Po muzikinio pasirodymo, naująjį Kauno technologijos universiteto (KTU) garbės daktarą susirinkusiems pristatė mokslo prorektorė Asta Pundzienė.

„Profesorius Davidas J. Teece‘as yra dinaminių gebėjimų koncepcijos pradininkas strateginio valdymo srityje. Jis yra labiausiai cituojamas šios srities mokslininkas per pastaruosius 20 metų, pasauliniu mąstu pripažintas autorius, išleidęs šimtus mokslinių publikacijų ir dešimtis knygų“, – mokslininko nuopelnus vardijo A. Pundzienė, pažymėdama, kad D. J. Teece‘as turi neeilinį gebėjimą drąsias vizijas paversti realybe.

Prorektorė pabrėžė, kad pasaulinio garso profesorius ne tik rašo mokslinius straipsnius ir įvairias publikacijas, bet ir mokslinių tyrimų rezultatus įgyvendina praktikoje.

„Davidas J. Teece‘as su Universiteto mokslininkais ne tik dalinosi strateginio valdymo tyrimų tinklais, redagavo mokslinius straipsnius, teikė konsultacijas Ekonomikos ir verslo fakultetui, bet ir pateikė savo įžvalgas apie technologijų panaudojimo galimybes ir naudą visuomenei, verslui“, – sakė A. Pundzienė. Ji neabejoja, kad KTU ir JAV mokslininko bendradarbiavimas ateityje tik dar labiau stiprės.

Prorektorės teigimu, garbės daktaro laipsnio suteikimas D. J. Teece‘ui yra intelektinis indėlis į Universiteto strateginį valdymą, technologinius pokyčius ir inovacijas bei strateginio valdymo mokslinių tyrimų skatinimą KTU.

Įvertinimas – ne tik garbė, bet ir atsakomybė

Sveikindamas D. J. Teece‘ą, KTU rektorius Petras Baršauskas džiaugėsi, kad prie Universiteto garbės daktarų prisijungė ir pasaulinio lygio ekspertas strateginio valdymo, dinaminių gebėjimų, technologijų kaitos, antreprenerystės, inovacijų srityse, suprantantis mokslo ir verslo bendradarbiavimo svarbą.

„Didelė garbė turėti šias sritis išmanantį tarptautinio lygio verslo profesorių, antreprenerį, žinantį, kur ieškoti atsakymų ir galintį duoti puikių patarimų. Manau, kad Davido J. Teece‘o indėlis svariai prisidės, siekiant tapti tam tikrų mokslo sričių lyderiais Europoje“, – sakė P. Baršauskas.

Padėkojęs visiems už sveikinimo žodžius, naujasis Universiteto garbės daktaras patikino, jog tapimas KTU doctor honoris causa jam reiškia labai daug.

„Tai mano ilgametės mokslinės veiklos, daugelį metų trukusių tyrimų pripažinimas. Šis įvertinimas – tai ne tik didelė garbė, malonumas, bet ir atsakomybė. Suteiktas KTU garbės daktaro vardas man yra paskata atsilyginti Universitetui tuo pačiu“, – sakė D. J. Teece‘as, pajuokaudamas, kad suteiktas laipsnis padėjo pasijusti šio universiteto alumnu.

„Užsiimdamas savo veikla kasdien sutinku labai daug skirtingų žmonių. Tikiuosi tai, kad galiu save vadinti KTU garbės daktaru, atneš tam tikro pripažinimo ir jūsų Universitetui“, – sakė profesorius.

Konsultuoja verslą ir vyriausybes

KTU garbės daktaro vardas profesoriui suteiktas už Universiteto strateginio valdymo tyrimų tarptautiškumo didinimą, bendradarbiavimo tinklų vystymą bei už intelektualinį proveržį strateginio valdymo, technologinių organizacijų ir inovacijų vystymo tyrimuose.

Profesorius Davidas J. Teece‘as yra nusipelnęs ekonomistas, tarptautinio verslo profesorius ir intelektinio kapitalo „Tusher“ centro direktorius Kalifornijos Berklio universiteto Haaso verslo mokykloje bei prižiūrinčiosios valdybos narys Pensilvanijos universiteto Menų ir mokslų fakultete.

D. J. Teece‘as yra įgijęs ekonomikos daktaro laipsnį Pensilvanijos universitete, dirbo vienose geriausių pasaulio aukštųjų mokyklų – Stanfordo, Oksfordo universitetuose.

Mokslininkas yra parašęs daugiau kaip 30 knygų ir 200 mokslinių straipsnių, mokslinės literatūros paieškos sistemoje „Google Scholar“ buvo minimas daugiau nei 92 tūkst. kartų.

D. J. Teece‘as taip pat yra vienas iš 10-ies labiausiai cituojamų pastarojo dešimtmečio mokslininkų, stambiausios pasaulyje vadybos konsultavimo įmonės „Accenture“ pripažintas vienu iš 50-ies svarbiausių pasaulio verslo intelektualų.

JAV profesorius D. J. Teece‘as daugiau nei 30 metų konsultuoja įmones ir vyriausybes visame pasaulyje ekonomikos, verslo, finansiniais klausimais.

Iškilmingos garbės daktaro regalijų įteikimo ceremonijos išvakarėse D. J. Teece'as KTU „Santakos“ slėnyje skaitė dvi paskaitas mokslo ir verslo bendruomenėms.


SHMMF Alumnų renginys

$
0
0
Įvykio data: 
Penktadienis, Balandžio 1, 2016 - 18:00 iki 21:00

Š. m. balandžio 1 d. KTU III rūmuose (Laisvės al. 13, II a. salė) vyks II SHMMF Alumnų renginys. Tai puiki galimybė susitikti ir smagiai pabendrauti su buvusiais studentais. 
 
Šie metai fakultete yra paskelbti savanorystės metais, tad vakaro tema – savanorystė, bendruomeniškumas ir bendrai kuriamas  viešasis gėris.
 
Renginio programa:
 
18.00 val. Registracija
18.30 val. Renginio atidarymas
18.45 val.  Stockholm School of Economics (Švedija) vykdančiojo direktoriaus Stefan Einarsson  paskaita Alumni  akademinės tradicijos Europoje: patirtis ir perspektyvos
19.15 val. Gerumo idėjų loterija. Pasišnekučiavimai su draugais.
20.00 val. Koncertas (atlikėjas Vidas Bareikis).
20.40 val. Gerumų idėjų loterijos rezultatai, apdovanojimai. Šventinis tortas.
 
 
Registracija į renginį iki  kovo 20 d.  šiuo adresu: bit.ly/1nvMJPd
 
Kontaktiniai duomenys pasiteirauti:
Tel. 8 37 300100
 El. paštas: shmmf.alumni@ktu.lt

KTU ansamblio „Nemunas“ generolas L. Mikalauskas apie „Kadagį“: kultūra neturi nešti pelno

$
0
0
L. Mikalauskas teigia, jog nutraukti laidą dėl nepakankamai aukštų reitingų yra mažų mažiausiai nepagarbą lietuvių kultūrai

„Galbūt kartais pinigai nurungia geras idėjas, bet, tikiu, jog ateis laikai, kada ne vien jie bus svarbiausia. Kada bus svarbu ir moralė, kultūra, tautiškumas bei žmogaus vertybės. Tada Lietuvoje tokie tautinių šokių projektai atgims ir bus labai vertinami“, – apie netikėtai nutraukiamą tautinių šokių kovų televizijos projektą „Kadagys“ kalbėjo žinomas dainininkas, KTU tautinio meno ansamblio „Nemunas“ generolas Liudas Mikalauskas.

Žinia, jog laida nutraukiama nuliūdino ne tik daug darbo į įspūdingus pasirodymus įdėjusius kolektyvus, laidos prodiuserius ir ansamblių generolus, bet ir visus žiūrovus bei lietuviško tautinio meno gerbėjus. Laidos finalas bus transliuojamas tiesiogiai šį sekmadienį, kovo 13 d., 19.30 val. per TV3.

Kauno technologijos universiteto (KTU) tautinio meno ansamblio „Nemunas“ projekto generolas L. Mikalauskas neslepia savo nusivylimo. Dainininkas teigia, jog nutraukti laidą dėl nepakankamų reitingų yra mažų mažiausiai nepagarba lietuvių kultūrai. Visgi jis tvirtina, jog, išgirdęs apie tokios iniciatyvos atsiradimą kitame televizijos kanale, net nemirktelėjęs sutiktų dalyvauti vėl ir vėl.

– Kaip vertinote žinia, kad projektas „Kadagys“ bus nutraukiamas? – paklausėme L. Mikalausko.

– Kai sužinojau, jog sekmadienį vyks paskutinė „Kadagio“ laida, labai nustebau ir nuliūdau. Projektas baigiasi net neprasidėjęs, nors buvo vienas vertingiausių bei prasmingiausių televizijos padangėje.

Gaila šios prasmingos idėjos, o ji tikrai tokia – pažiūrėkite, kiek daug jaunimo padėjo suburti į vieną vietą. Kaip gražu, kai jauni žmonės, energingi studentai kažką prasmingo nori padaryti. Tokias iniciatyvas būtina rodyti kuo dažniau ir kartais nereikia skaičiuoti tik pinigų, geriau atsižvelgti į prasmę.

– Ar tokia netikėta projekto pabaiga nėra nepagarbos ženklas laidos dalyviams ir žiūrovams?

– Nepagarba yra daug kam: ir tautiniam menui, ir kultūrai, ir dalyviams, ir žiūrovams. Atrodo, tarsi būtų nupieštas portretas – jeigu jūs nenešate mums pelno, esate nereikalingi. Kultūra ir neturi nešti pelno, ją reikia visada dalinai išlaikyti. Lygiai taip pat, kaip ir tautinį meną.

Juk gražu, kai vyksta tam tikri festivaliai ir verslo atstovai atkreipia dėmesį bei remia įvairius tautinius renginius. Jie irgi nesitiki, kad tai kada nors atsipirks, bet vis tiek puoselėja gražią tradiciją. Manau, jog dar bent šiek tiek paremti su mūsų kultūra susijusį renginį televizija tikrai galėjo.

KTU ansamblis „Nemunas“ TV projekte „Kadagys“

– Nepaisant šių netikėtai susiklosčiusių aplinkybių, kokių jums rezultatų pavyko pasiekti su KTU tautinio meno ansambliu „Nemunas“?

– Mes su „Joninių burtų“ pasirodymu laidoje nupiešėme gaires, kaip būtų galima įdomiai vystyti šį projektą. Buvo labai smagu klausytis, kai „Kadagio“ prodiuseriai dalinosi mintimis, jog ir jie pagaliau suprato, kaip tokį projektą reikėtų auginti toliau ir kuria linkme geriausiai būtų eiti. Džiugu, kad KTU „Nemunas“ buvo viso šito dalis.

Jeigu toks projektas visgi taip nepasibaigs ir bus realizuotas kitame kanale, manau, kad kitiems kolektyvams bus pavyzdžiu rodomas ne užsienio kolektyvų pasirodymas, bet būtent KTU tautinio meno ansamblio pasirodymas „Joninių burtai“. Kitiems bus siūloma pabandyti sukurti kažką panašaus, o tai yra gražiausia, ką galėjome pasiekti dirbdami iš vien.

– Ko išmokote dalyvaudamas šiame tautinių šokių projekte?

– Nežinau, ar spėjau daug ko pasimokyti, labai jau greitai viskas prabėgo (juokiasi, – red. past). Man tiesiog buvo labai smagu prisiminti senus laikus, susitikti su senais gerais pažįstamais – kitų kolektyvų vadovais. Buvo labai įdomu pamatyti, kaip į tautinius šokius galima pažvelgti ir kitu kampu.

– Ką manote apie modernų tautinį meną? Svarbiau likti prie lietuvių liaudies tradicijų ar tobulėti, atsinaujinti?

– Šiais laikais viskam ateina laikas keistis bei modernėti. Tautinis menas irgi nėra išimtis, tačiau nereikia atsisakyti orkestrų, šokių ar dainų, nereikia atsisakyti mums jau taip gerai žinomų tradicijų. Turime daug išlikusių tautinių dainų, kurias atlieka senos moteriškės. Žmonės jas pateikia pavyzdžiu ir sako, kad būtent taip turi būti atliekamos tautinės dainos.

Šių laikų jaunas žmogus turi pasiimti lietuvių liaudies kūrinį, nežiūrėti kaip anksčiau jis būdavo atliekamas ir pritaikyti savo laikmetį, parodyti kaip jis supranta šią tautinę dainą. Tokiu atveju tautiškumas turi galimybę išlikti. Jeigu jaunimas pasiims lietuvių liaudies dainą ar šokį bei pritaikys jį savo gyvenime, tik tada bus įmanoma mums išlaikyti ir puoselėti savo autentišką kultūrą.

Viskas taip pat ir su liaudies šokiu: reikia jį pritaikyti šiems laikams, reikia padaryti taip, kad jaunimui būtų įdomu šokti ir jie didžiuotųsi bei noriai rinktųsi sau tokį laisvalaikio praleidimo būdą. Būtina ieškoti naujų kelių į jauno žmogaus širdį, kad ši neprapultų stagnacijoje. 

– Galbūt ir jūs savo kūryboje naudojate tautinius elementus?

– Iš dalies aš taip pat mėgstu naudoti senas manieras, tačiau nuolatos bandau ieškoti ir naujų kelių. Esu vienas iš tų, kuris mėgsta lietuvių kompozitorių kūrybą, iš tų, kuris pristato savo tautiečių darbus. Stengiuosi kuo daugiau naudoti lietuviškų elementų, stengiuosi nesigriebti kvailų vertimų į lietuvių kalbą, kai patys turime tiek puikių kūrėjų, kompozitorių.

– Jeigu dar kartą gautumėte pasiūlymą dalyvauti tautinio meno projekte, tokiame kaip „Kadagys“, ar sutiktumėte?

– Be jokios abejonės. Ne tik sutikčiau, bet ir organizaciniame komitete pasisiūlyčiau dalyvauti.

„Interneto savaitė 2016" ragina dalyvauti renginiuose

$
0
0

2016 m. kovo 14 - 20 dienomis vyksta europinė iniciatyva „Interneto savaitė 2016“ (angl. Get Online Week). Visą savaitę bus galima dalyvauti įvairiuose renginiuose, tarp kurių - dr. Juozo P. Kazicko moksleivių kompiuterininkų baigiamasis forumas, vyksiantis kovo 19 d. Kauno technologijos universitete (KTU).

Iniciatyva siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į naujų technologijų ir interneto teikiamą naudą bei plačias pritaikymo galimybes, raginti jaunimą studijuoti bei siekti karjeros IT srityje. Šiam tikslui įgyvendinti Europos šalyse rengiami kūrybiniai konkursai, motyvaciniai renginiai, kviečiama pasitikrinti savo IT žinias ir kitos veiklos.

Asociacija „Langas į ateitį“ koordinuoja šios iniciatyvos veiklas Lietuvoje ir kviečia tapti šios europinės iniciatyvos INTERNETO SAVAITĖ 2016 (Get Online Week 2016) dalyviais!

Užsiregistruoti „Interneto savaitės 2016“ dalyvių skaičiuoklėje!

Ši e.skaičiuoklė, skirta visiems interneto naudotojams. Tai savotiškos INTERNETO SAVAITĖS 2016 VARŽYBOS tarp Europos šalių. Užsiregistravusiems bus pateikiamas grafikas kaip kitos šalys registruojasi šioje skaičiuoklėje.

KTU Informatikos fakultetas ragina moksleivius registruotis į jų organizuojamą moksleivių kompiuterininkų baigiamąjį forumą, kuriame kovo 19 d. jaunieji informatikai susirungs programavimo, informacinių technologijų taikymo, multimedijos ir sukurtų programų konkursuose. Registracija į forumą vyksta iki kovo 14 d.  Daugiau informacijos: http://goo.gl/n8uzh4

Renginiai:

  • Atlikti IT žinių darbui patikrinimo testą . Priemonė skirta gyventojams nuo 16 metų.
  • Pasitikrinti žinias apie bendradarbiavimo internete priemonių naudojimą. Testas
  • Sukurti savo profilį ES jaunuoliams  skirtame naujame  profesiniame socialiniame tinkle yourock.jobs.
    „YouRock“ paslauga skirta parodyti visus savo darbo įgūdžius ir padėti aprašyti juos darbdaviams suprantama kalba. Sistemoje naudojami šešių rūšių įgūdžiai: vadovavimo, bendravimo, analitiniai, kūrybos, techniniai ir organizaciniai. Jaunuolio  darbo patirties aprašymas bus pateiktas grafine forma pagal šias įgūdžių grupes.
  • Kviečiame registruoti „Interneto savaitės“ renginį ir jis bus paskelbtas svetainėje epilietis.eu. Renginio registracijos forma.
  • kovo 15 d. 10 val. DALYVAUKITE TIESIOGINĖSE TRANSLIACIJOSE „Saugus pinigai internete“
  • kovo 17 d. 10.30  val. vyks vebinaras 13-15 m. jaunuoliams „Asmens tapatybės saugumas“.
  • kovo 19 d. 8.30 val. vyks dr. J. P. Kazicko moksleivių kompiuterininkų baigiamasis forumas

Plačiau apie iniciatyvą „Interneto savaitė“: LietuvojeEuropos šalyse

 

Moksleiviai taip pat yra kviečiami prisijungti prie konkursų IT galvosūkiai" ir Informiko namas". 

Darbo pasiūlymas: Informacijos ir technologijų skyriaus vyriausiojo specialisto pareigos

$
0
0

Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija skelbia konkursą į Informacijos ir technologijų skyriaus vyriausiojo specialisto pareigas
Atlyginimas 743,85 eurai (neatskaičius mokesčių).

Daugiau informacijos

KTU vyksta tarptautiniai virtualūs pedagogų kompetencijos tobulinimosi kursai

$
0
0

2016 m. vasario 24 d. Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultete prasidėjo tarptautiniai virtualūs „ENTELS“ mokytojų kompetencijos tobulinimosi kursai, vedami Edukologijos katedros dėstytojų dr. Aldonos Augustinienės, dr. Nidos Ambrasės, dr. Vaino Brazdeikio, Manto Masaičio, Šie kursai sukurti ir vedami, vykdant Europos projektą ENTELS, kurį finansuoja ES Komisijos Erasmus + programa. Planuojama, kad kursai truks 12 savaičių, jiems pasibaigus bus surengta baigiamoji projekto sklaidos konferencija. Sėkmingai baigusiems kursus, bus išduoti KTU SHMM fakulteto Edukacinės kompetencijos centro pažymėjimai.

Kas yra ENTELS projektas?

ENTELS projektas moksliškai tiria, konstruoja ir vertina kūrybišką IKT diegimą į mokyklas ir į mokytojų veiklą. ENTELS projektą koordinuoja Galicijos regioninės vyriausybės švietimo departamentas (Ispanija) su Ispanijos, Airijos, Didžiosios Britanijos ir Lietuvos partneriais: Santiago de Compostela universitetu (Ispanija), el. mokymosi paslaugų ir konsultavimo organizacija „H2 Learning“ (Airija), Plymouth universitetu (Jungtinė Karalystė) ir Kauno technologijos universitetu (Lietuva).

Kokios ENTELS projekto veiklos?

Įgyvendinant ENTELS projekto tikslą yra sukurta svetainė ir projekto dalyvių bendradarbiavimo platforma; išnagrinėti ankstesni šio projekto konsorciumo vykdyti mokytojų rengimo projektai; atlikta novatoriškos ankstesnių projektų patirties atranka ir naujų idėjų kūrimas (pagrindinių ir perkeliamųjų gebėjimų tobulinimas, padedantis mokiniams įgyti XXI amžiaus gebėjimus); sukurti mokytojų profesinio tobulinimosi moduliai, pagal kuriuos šiuo metu visose keturiose partnerių šalyse pradėti vykdyti mokytojų kompetencijų tobulinimo kursai. Galutinis projekto tikslas – Europos bendrojo ugdymo mokytojams sukurti nemokamus virtualius išteklius trimis kalbomis (anglų, ispanų, lietuvių).

Kokias kompetencijas mokytojai tobulins kursų metu?

Kursus sudaro keturi internetiniai moduliai.

Pirmas modulis „Mokytojo informacinių komunikacinių technologijų rinkinys” padės taikyti įvairias interneto priemones ir įrankius: Prezi pristatymams, WordPress paprastiems tinklalapiams kurti, XMind mokinių minčių žemėlapiams sudaryti, Scratch mokiniams supažindinti su kodavimu ir pan. Baigdami modulį dalyviai turės atlikti pasiekimų vertinimo užduotis.

Antras modulis „Inovatyvūs į mokinį orientuoti pedagoginiai požiūriai“ pateiks praktinių pavyzdžių: asmeninė mokymosi aplinka, probleminis mokymasis, mokymasis bendradarbiaujant ir mokymasis tiriant. Šis modulis taip pat dalyviams suteikia prieigą prie įvairiems mokomiesiems dalykams skirtų internetinių saugyklų.

Trečiame modulyje „Verslumo ugdymas“ dalyviai išmoks su savo mokiniais steigti ir vystyti virtualias įmones. Jie giliau supras, kokius mokinių gebėjimus ir asmens savybes reikia tobulinti skatinant aktyvų mokymąsi, savikliovą ir verslumą.

Ketvirtame modulyje „Mokymasis ir vertinimo procesas“ dalyviai susipažindins su kai kuriais formuojamojo vertinimo būdais, strategijomis ir priemonėmis: el. portfolio; rubrikomis, vaizdo dienoraščiais. Jie galės išbandyti, kaip taikyti technologijas mokinių pažangai stebėti ir kaip sukurti virtualų klausimyną mokinių pasiekimams įvertinti.

Nors buvo planuota, kad ENTELS projekto rėmuose yra numatyta galimybė kvalifikacija tobulintis 50 mokytojų, kursai sulaukė populiarumo mokytojų bendruomenėje ir mokytis pradėjo beveik 70 dalyvių. Tikimasi, kad jie visi sėkmingai išbandys virtualiąją mokymosi aplinką, mokymąsi atliekant pedagoginės veiklos tobulinimo tyrimą ir atsižvelgti į konkrečias savo mokyklos problemas. Be to, praplės tarptautinio bendradarbiavimo patirtį. Jau dabar nemažai dalyvių išreiškė pageidavimą bendrauti virtualiame tinkle su kolegomis iš projekto partnerių šalių.

Viewing all 5678 articles
Browse latest View live