Quantcast
Channel: Custom RSS
Viewing all 5678 articles
Browse latest View live

Apdovanoti 2016 m. KTU geriausi sportininkai

$
0
0

2016 m. gruodžio 12 d. Kauno technologijos universiteto (KTU) sportininkai rinkosi į tradicija tapusį kasmetinį geriausių Universiteto sportininkų pagerbimo vakarą, kuris šiemet vyko neįprastoje vietoje - Vytauto Didžiojo karo muziejuje.

Renginys prasidėjo filmu apie sporto atsiradimo istoriją. Nuo antikos laikų sportininkai įžiebia ugnį sportuoti, sekti pavyzdžiu ir eina šiuo keliu iškėlę galvą. Mūsų sportininkai yra šių dienų riteriai – kovojantys ir vertinantys kilnų žaidimą, pagarbą varžovui ir taisyklėms. Būtent todėl šiam renginiui buvo pasirinkta riterių tematika. Riteriai turėjo pasižymėti karingumu, ištikimybe, dosnumu, nuskriaustųjų užtarimu ir širdies damos vardo šlovinimu bei dvasingumu. Tai yra tos vertybės, kurias mes puoselėjame ir šių dienų sporte.

Filmo intarpuose gyvą inscenizaciją atliko riterių kovų, gimnasčių ir KTU šokių klubo „Viesulas“ atstovų sportinių šokių pasirodymai. Taip pat renginio metu susirinkusius džiugino smuikų, šviesų šou bei aviamodelių pasirodymai.

Apdovanojimų ceremonijos pabaigoje geriausi KTU sportininkai pasižadėjo ištikimai ir sąžiningai atstovauti Universitetą visose sporto rungtynėse, turnyruose ir čempionatuose, rodyti ryžtą ir jėgą, savo meistriškumą, komandinę dvasią, atsidavimą ir draugiškumą bei kovoti, niekada nepasiduoti, negailėti pastangų ir ryžto, šventai laikytis riterystės įžadų: karingumo, ištikimybės, dosnumo, nuskriaustųjų užtarimo bei dvasingumo. Po priesaikos garbingieji sportininkai buvo įšventinti į KTU riterius.

Geriausi Universiteto sportininkai buvo apdovanoti atminimo suvenyrais (stiklo kristalais, stiklo statulėlėmis), kurie simbolizuoja mūsų vertybes: kilnų žaidimą ir skaidrumą (fair play & transperency) bei Hummel įsteigtais prizais.

Skelbiame geriausius 2016 m. KTU sportininkus.

Sportininkų TOP 10:

  • Žygimantas Gališanskis (Irklavimas)
  • Audrius Žekas (Imtynės)
  • Deividas Tarulis (Dziudo)
  • Gilbertas Tamulevičius (Jėgos trikovė)
  • Paulina Bajorūnaitė (Fechtavimas)
  • Martynas Tirlikas (Orientavimosi sportas)
  • Mantas Ražinskas ir Roberta Bertaševičiūtė (Sportiniai šokiai)
  • Karolina Ambotaitė (Krepšinis)
  • Lukas Litvinas (Badmintonas)
  • Paulius Valinskas (Krepšinis)

Geriausi KTU rinktinių nariai:

  • Arnoldas Trakšelis (futbolas). Treneris Gintaras Grigonis.
  • Inga Vainilavičiūtė (tinklinis). Trenerė Audronė Jakupkienė.
  • Tadas Čeponis (šachmatai). Treneris Eugenijus Skietrys.
  • Domas Kungys (regbis). Treneris Evaldas Murauskas.
  • Matas Edgaras Staniukaitis (krepšinis). Treneris Vytautas Pliauga.
  • Giedrė Marcinkevičiūtė (aerobinė gimnastika). Trenerė Irina Klizienė.
  • Goda Ziutelytė (krepšinis). Treneris Jonas Kurševičius.
  • Ingrida Pivoriūnaitė (jėgos trikovė). Treneris Karolis Urbanavičius.
  • Saulius Juškevičius (svarsčio kilnojimas. Treneris Karolis Urbanavičius.
  • Eglė Chmieliauskaitė (tenisas). Trenerė Laimutė Malakauskienė.
  • Karolis Pleskūnas (tinklinis). Trenerė Raminta Šišlienė.
  • Marius Liauteris (keliautojų sportas). Trenerė Jūratė Bajorienė.
  • Šarūnas Audinis (imtynės). Treneris Kęstutis Raškevičius.
  • Darius Jonaitis (rankinis). Treneris Darius Talačka.
  • Tautvydas Raila (badmintonas). Trenerė Rasa Šulnienė.
  • Mindaugas Kišonas ir Eligija Rimkutė (sportiniai šokiai). Treneris Gediminas Kavaliauskas.
  • Lukas Simonavičius (lengvoji atletika). Trenerė Ernesta Karaškienė.
  • Ugnė Baskutytė (stalo tenisas). Treneris Vitas Linonis.
  • Rokas Veitas (sambo). Treneris Linas Obcarskas.
  • Justas Misiūnas (orientavimasis). Trenerė Jūratė Bajorienė.

Šiais metais geriausia KTU komanda tapo rankininkai su treneriu Dariumi Talačka priešakyje.

Populiariausia KTU sportininkešiemet tapo Cheminės technologijos fakulteto studentė tinklinio rinktinės narė Ieva Kerutytė. Ji per savaitę KTU Sporto centro skelbtame konkurse sugebėjo surinkti net 1,1 tūkst. „patinka“.

Sveikiname mūsų sportininkus ir linkime siekti sporto aukštumų ateityje.

Renginio nuotraukas galite rasti FACEBOOK puslapyje KTU Sporto centras.


KTU pirmakursis Aivaras Simonaitis iškovojo komandinę III vietą

$
0
0

2016 gruodžio 9-11 d. Nikosijoje (Kipre) vyko pasaulio universitetų sambo čempionatas. Lietuvą šiame renginyje atstovavo 4 sportininkai iš 3-jų Lietuvos universitetų: Žilvinas Lekavičius ir Marcin Dubovski (Mykolo Romerio universitetas), Augustė Repečkaitė (Vilniaus Gedimino technikos universitetas) ir Aivaras Simonaitis (Kauno technologijos universitetas, Statybos ir architektūros fak, 1k.). 

Tris dienas vyko atkaklios kovos tarp 118 sportininkų iš 22 šalių. Šioje sporto šakoje tradiciškai ypač pajėgi buvo Rusijos universitetų rinktinė – jos sportininkai tapo nugalėtojais 9 svorio kategorijose: 6 vyrų, 3 moterų (viso buvo kovojama dėl 18 medalių komplektų). 

Lietuvos sportininkai iškovojo 2 trečiąsias vietas. MRU studentas Žilvinas Lekavičius  (svorio kategorijoje daugiau nei 100kg), ir VGTU studentė Augustė Repečkaitė (svorio kategorijoje iki 56kg). 

Lietuvos sportininkai dalyvavo ir mišrioje vaikinų ir merginų komandų rungtyje ir iškovojo komandinę 3 vietą. Augustė Repečkaitė (svorio kategorija iki 56 kg), Aivaras Simonaitis svorio kategorija iki 90kg), Žilvinas Lekavičius (svorio kategorija virš 90kg) ir Marcin Dubovski (svorio kategorija iki 74kg).  

Stipriausia komanda šioje rungtyje tapo – Rusijos rinktinė, antrą vietą iškovojo Kirgizijos, o dvi trečiąsias vietas pasidalino Lietuvos ir Kipro komandos.

Kitas pasaulio universitetų sambo čempionatas vyks Novi Sad, Serbijoje 2018 m.

 

Higher Education Fair 2017

$
0
0
Įvykio data: 
Trečiadienis, Sausio 18, 2017 - 10:00

Kaunas University of Technology will introduce itself to prospective students in the Kaunas Higher Education Fair at Žalgiris Arena. The fair will be open from 10am till 5pm.

KTU studentų komandos susikovė tradiciniame EVF Verslo idėjų konkurse

$
0
0

Gruodžio 8 d. KTU Ekonomikos ir verslo fakulteto (EVF) Ekonomikos katedros organizuojamas tradicinis Verslo idėjų konkursas jau penktus metus iš eilės sukvietė KTU studentus pristatyti savo verslius sumanymus. Savo jėgas šiame renginyje išmėgino 7 komandos: net 4 komandos iš Informatikos, 1 iš Mechanikos inžinerijos ir dizaino, 2 iš Elektros ir elektronikos fakultetų.

Šiais metais komisiją sudarė ir konkurso darbus vertino: komisijos pirmininkė prof. dr. Gražina Startienė (KTU), Snieguolė Kavaliauskienė (VĮ „Oro navigacija“), Vitalija Romanovienė (Kauno miesto savivaldybė), Jūratė Pridotkienė (UAB „Dangaus pupos“) ir Nijolė Uinskienė (Lietuvos nacionalinio verslo konfederacijos generalinė direktorė; Lietuvos smulkaus ir vidutinio verslo tarybos narė).

Dalyviai komisijos nariams pristatė savo verslo idėjas bei planą, kaip idėją paverstų realybe. Originaliausios idėjos laurus nuskynė Informatikos fakulteto studentų komanda „Comfy“ (Rūta Tamašauskaitė, Marius Valasevičius ir Aurimas Valančius). UAB Aconitum. studentams skyrė PROFUS linijos maisto papildus „Proto bokštas“, „Sveikas kaip ridikas“ ir „Erelio akis“.

Kaip Ekonomiškai efektyviausia idėja buvo įvertinta kita Informatikos fakulteto komanda „E-Pub“ (Aivaras Čiurlionis ir Vilius Dragūnas). Jie buvo paskatinti UAB „Adax“ prizais.

Socialinės atsakomybės centras už socialiai atsakingą verslą apdovanojo Elektros ir elektronikos fakulteto komandą „VtoSuccess“ (Žymantas Dapkus, Norbertas Kremeris, Žygintas Miknius, Tomas Žaromskis). Ši komanda buvo išrinkta ir kaip geriausios idėjos autoriai, jiems prizus skyrė UAB „Dangaus pupos“.

Inovatyviausios idėjos titulą pelnė Mechanikos inžinerijos ir dizaino komanda „Uno“ (Modestas Stankaitis), apdovanota AB Stumbras prizu.

Informatikos fakulteto komandą „IFai“ (Deimantė Burovaitė, Aurelija Kuncevičiūtė, Gytis Vievesis) už „žaliausią“ idėją apdovanojo Kauno miesto savivaldybė.

VĮ Oro navigacija už kūrybiškiausią idėją apdovanojo Elektros ir elektronikos fakulteto studentų komandą „Mathworld“ (Žygimantas Ložys, Andrius Petkus, Martynas Tirlikas, Šarūnas Mancius).

Kaip kūrybiškiausios idėjos autoriai buvo išrinkta Informatikos fakulteto studentų komanda „Pingviniukai“. Jiems atminimo dovanėles įteikė AB Kauno grūdai.

Konkurso rėmėjai: VĮ „Oro navigacija“ (vienintelė oro eismo paslaugų, ryšių, navigacijos ir stebėjimo paslaugų bei oro navigacijos informacijos paslaugų teikėja civilinės aviacijos reikmėms taikos metu Lietuvos Respublikos oro erdvėje), UAB "Aconitum" (viena iš vaistų ir maisto papildų gamybos lyderių Lietuvoje), AB „Stumbras“ (didžiausias ir populiariausias stipriųjų alkoholinių gėrimų gamintojas Lietuvoje), Socialinės atsakomybės tyrimų centras, UAB „Adax“ (ADAX yra 100 proc. norvegiško privataus kapitalo įmonė, įkurta 1948 metais. Šildymo įrangos gamyba, jos vystymas bei marketingas - pagrindiniai ADAX kompanijos tikslai.), UAB „Dangaus pupos“ (Tai saldžių asmeninių ir verslo dovanų elektroninė parduotuvė, su daugiau nei 400 šokolado ir karamelės gaminių), AB „Kauno grūdai“ (AB „Kauno Grūdai“ - vardas siejamas su tradicijomis, šimtmečio patirtimi, kokybe, ekonomine galia ir modernumu.) ir Kauno miesto savivaldybė.

 

Advent Calendar: Encore!

$
0
0
Įvykio data: 
Šeštadienis, Gruodžio 17, 2016 - 17:00

The best of Antonio Vivaldi, Ludwig van Beethoven, Franz Liszt, Frederic Chopin, Sergei Rachmaninov, Johann Brahms, Claude Debussy, Richard Strauss, Vladimir Horowitz, Arthur Tatum and others.

Gintaras Januševičius (piano)

Tickets: EUR 8, 10

 

Swinging Christmas

$
0
0
Įvykio data: 
Pirmadienis , Gruodžio 26, 2016 - 17:00

Kaunas Big Band and Egidijus Sipavičius programme for the winter festival season will be equally enjoyed by jazz and pop music lovers. From jazz golden hits "In the Mood“, "Mack the Knife“, "Jingle Bells“,  "White Christmas“ and "Let it Snow" to Lithuanian popmusic classics – the concert will evoke festive mood to everyone.

Tickets: EUR 12,15

For more information please visit Kaunas State Philharmonic page.

Egoizmas prieš atsakomybę: ar lietuviai subrendo mokėti už pakuočių ekologiją?

$
0
0

Pakuočių atliekos – itin didelė aplinkosauginė problema visame pasaulyje. Didžiuliuose sąvartynuose, miškuose, ežeruose ir vandenynuose nusėdančios pakuotės – pačios tikriausios gamtos žudikės. Kai kurioms iš jų suirti gali prireikti net 100 ar daugiau metų, o dėl to gamta priversta kovoti už išlikimą. Išeitis – alternatyvūs pakavimo sprendimai, pakuočių perdirbimas ir rūšiavimas. Ir pirmieji, kam tai taikoma – pačių pakuočių gamintojai. Ar Lietuvos gamintojai turi atsakomybės?

Konservatyvūs sprendimai

Lietuvos gamintojų naudojamos pakuočių medžiagos ar pakavimo sprendimai yra labai konservatyvūs, įsitikinęs Kauno technologijos universiteto inovacijų ir tyrimų centro vadovas doc. dr Visvaldas Varžinskas.

 Atsakyti Iš principo, pasak pašnekovo, tokią padėtį nulemia keturi esminiai aspektai – būtent nuo jų priklauso, ką mes matome parduotuvėse. „Pirmasis ir labai svarbus – pakuotės savikaina. Rinkoje turime įvairių gaminių, turinčių skirtingą pridėtinę vertę. Jei gaminiai yra „prabangos prekių“ grupės, tuomet gamintojai leidžia sau netaupyti pakavimo sprendimams ir įskaičiuoja pakuotės vertę į nemažą gaminio savikainą“, – aiškino V.Varžinskas.

Tačiau su kasdienio ar plataus vartojimo gaminių pakuotėmis, pasak Technologijos universiteto Inovacijų ir tyrimų centro vadovo, padėtis kitokia – siekiant konkurencingumo rinkoje, skaičiuojama kiekviena cento dalis.

Antrasis, pakuočių sprendimus lemiantis aspektas, yra pakavimo procesai ir įrengimai, kuriuos naudoja įmonės automatizuoto pakavimo procesuose. „Jei įmonė yra įdiegusi fasavimo linijas, pritaikytas dirbti su tam tikros rūšies ar savybių pakuočių medžiagomis, jų pakeitimas alternatyviomis medžiagomis yra sunkiai įmanomas, nes automatines fasavimo mašinas pakeisti yra didelė prabanga bet kuriai įmonei“, – dar vieną iš aspektų, kodėl retai ieškoma alternatyvių pakavimo būdų, įvardijo V.Varžinskas.

„Trečiasis aspektas, – tęsė pašnekovas, – vartotojų poreikiai ir rinkos „mados“. Šis aspektas skatina šalies pakuočių dizainerius ir projektuotojus konkuruojant ieškoti įdomių ir akį traukiančių pakuočių sprendimų. Tačiau tie sprendimai ribojami pirmų dviejų minėtų aspektų bei ketvirtojo, kuris kasdien tampa vis aktualesnis – tai teisiniai ir aplinkosauginiai reikalavimai“, – kalbėjo V.Varžinskas.

Būtent aplinkosauginiai reikalavimai, pasak jo, tampa esminiu ir diktuojančiu kriterijumi projektuojamoms pakuotėms. „Įmonės turi užtikrinti, kad į rinką teikiamos pakuotės yra suprojektuotos ir pagamintos taip, kad jų tūris ir masė būtų kuo mažesni bei kad jas būtų galima pakartotinai naudoti, perdirbti ar pritaikyti kitoms reikmėms“, – aiškino V.Varžinskas.

Leidžia sutaupyti verslui

„Didelės dalies pakavimo medžiagų mes nematome prekybos centro lentynose, tačiau saugiam produkto transportavimui sunaudojama daug gofro kartono, plėvelių, medinių padėklų ir kitokių pakuočių medžiagų. Būtent pakuočių sistemos optimizavimas ir pakuočių medžiagų minimizavimas yra ta sritis, kurioje įmonės su KTU Pakavimo inovacijų ir tyrimų centro mokslininkų pagalba ieško naujų sprendimų ir sutaupymo galimybių“, – į kokią kryptį orientuojasi įmonės, pasakojo V.Varžinskas.

Pašnekovas tikino, kad ieškoti alternatyvių sprendimų itin naudinga ir pačiam verslui: „Reikia įvertinti tai, kad pakuotės kaštus sudaro ne tik įsigyjamų medžiagų vertė, bet ir mažesnės sandėliavimo, transportavimo sąnaudos bei gamintojo ar importuotojo prievolė sumokėti už į rinką išleidžiamų atliekų tvarkymą. Susumavus viską, matyti, kad įmonė tikrai sutaupo lėšų“, – tikino V.Varžinskas.

Per metus sutaupyta 11 tonų popieriaus – 300 medžių

Nors alternatyvių pakavimo sprendimų srityje Lietuva nėra pati pažangiausia, sprendimų kuriant ne tik pirmines, bet ir antrines ar tretines pakuotes ieškoma. Ne viena šalies pramonės įmonė stebina savo inovatyviais sprendimais ar idėjomis, kaip galima minimizuoti gaminių pakuotes ir sutaupyti, o kartu išlaikyti pagrindinę pakuotės funkciją – tinkamai apsaugoti produktą. Pakuočių optimizavimo inovacijoms didelį dėmesį skiria „Mantinga Food“, aplinkosaugines švietimo iniciatyvas vykdo „Osama“, prie šios krypties prisideda ir „Vilkyškių pieninė“. Alternatyvių būdų pakuočių sektoriuje ieško „DS Smith Packaging Lithuania“, „Achempak“ ir kitos Lietuvos įmonės.

Vienos iš tokių įmonių „Thermo Fisher Scientific Baltics“ generalinis direktorius ir viceprezidentas Algimantas Markauskas tikino, kad aplinkosauginis aspektas įmonei yra labai svarbus. „Gamtą tausojantys sprendimai yra dalis mūsų socialinės atsakomybės politikos. Puikiai suvokiame, kad verslas neegzistuoja vakuume, kad visiems darbuotojams rūpi, kokioje aplinkoje mes gyvename ir kaip galime prisidėti prie gamtos išsaugojimo“, – kas skatina ieškoti alternatyvių pakavimo būdų, aiškino įmonės vadovas.

Pakavimo tobulinimo projektus, pasak A.Markausko, įmonė įgyvendina nuolat.

„Pastaruoju metu pakavimo srityje įgyvendinome 6 didelius tobulinimo projektus. Darbuotojai išanalizavo ir atnaujino daugiau kaip 300 skirtingų produktų pakuočių, optimizuota per 60 pakuočių ir 30 pakavimo medžiagų rūšių, taip pat suprojektuoti nauji ir universalūs įdėklai“, – kokie darbai atlikti, komentavo vadovas.

Anot jo, tai atnešė daug naudos ne tik gamtai, bet ir įmonei. „Šie patobulinimai leido sumažinti popieriaus sąnaudas pakuočių gamybai 25 proc., o pačią pakuočių įvairovę sumažinti per pusę. Optimizavę pakuotes, 80 proc. sumažinome popieriaus atliekų kiekį pakuočių gamybos metu. To rezultatas – per metus sutaupėme 11 tonų popieriaus arba išsaugojome beveik 300 medžių.

Taip pat svarbu, kad ir mūsų pakavimo procesai tapo greitesni ir lankstesni. Suskaičiavome ir finansinę naudą, matyti, kad dėl pakuočių savikainos bei transportavimo kaštų sumažėjimo bendrovė per metus sutaupys apie 200 tūkst. JAV dolerių“, – optimizavimo naudą skaičiais grindė „Thermo Fisher Scientific Baltics“ vadovas.

Atsakomybę, kaip vieną pagrindinių priežasčių, vedančių ieškoti alternatyvių aplinkosauginių sprendimų, įvardijo ir kiaušinių dėklus iš plaušienos gaminančios įmonės „Vinapack“ vadovas Nauris Šidlauskas. „Įmonė jaučia didelę atsakomybę dėl didelių popieriaus atliekų susidarymo kiekių, todėl mūsų tikslas yra kuo daugiau popieriaus atliekų perdirbti, kad kuo mažiau jų patektų į aplinką.

Tai yra pagrindinis įmonės veiklos variklis“, – tikino vadovas. Anot jo, prieš pradedant UAB „Vinapack“ veiklą, Lietuvoje rinka buvo „apkrauta“ kiaušinių dėklais iš plastiko, o kiaušinių dėklai iš popieriaus plaušienos buvo importuojami iš Latvijos ir Estijos. Šiuo metu mūsų gaminama produkcija užima apie 60–70 proc. visų šalyje parduodamų kiaušinių dėklų iš popieriaus plaušienos.

„Gamindami pakankamą kiekį šio tipo kiaušinių dėžučių, iš kiaušinių pakavimo rinkos „stumiame“ plastikines kiaušinių pakuotes. Mūsų gaminama kiaušinių pakuotė yra lengvai perdirbama ir kur kas draugiškesnė aplinkai negu plastikinė kiaušinių pakuotė“, – tikino vadovas.

Viltys ir grėsmės

Kalbėdamas apie inovacijas pakuočių gamybos sektoriuje V.Varžinskas įžiebė ir vilties. „Šiuo klausimu būtina paminėti pramoninę biotechnologiją. Šiandien tai yra labai sparčiai auganti tyrimų ir pramonės sritis, kuri, startavus pramoninės biotechnologijos programai, vystoma ir Lietuvoje.

Ši mūsų šalyje turi puikias perspektyvas dėl galimybių apsirūpinti atsinaujinančia žaliava. Mūsų šalies potencialas užauginti biomasę yra gerokai didesnis nei poreikis suvartoti ją Lietuvos rinkoje ir santykinai didesnis nei Vakarų Europos valstybėse, kurioms, pagal skaičiavimus, biomasę reikės importuoti“, – teigiamas puses įžvelgė profesorius.

Vis dėlto, žvelgdamas į ateitį, V.Varžinskas numatė ir iššūkių – iki 2030 m. Europoje turėtų būti perdirbama 70 proc. komunalinių atliekų ir 80 proc. pakuočių atliekų, o nuo 2025 m. perdirbamąsias atliekas bus apskritai draudžiama vežti į sąvartynus. „Tai yra ambicingi tikslai ir įpareigojimai visoms ES šalims narėms, o tokioms kaip Lietuva – ypač sunkus iššūkis. Mūsų šalyje apie 50 proc. pakuočių atliekų, susidarančių komunalinių atliekų sraute, vis dar patenka į sąvartynus. Netolimoje ateityje sumažinti šį kiekį iki 20 proc. be tinkamų sprendimų ir priemonių tiesiog neįmanoma“, – tikino pašnekovas.

Įsigaliojusios tvarkos esmė, anot V.Varžinsko, jau kuriant pakuotę numatyti, kad ji būtų pagaminta iš minimalaus medžiagų kiekio, įvertinta ir atliekų tvarkytojui ženklinimu nurodyta, kaip reikia tvarkyti visus pakuotės komponentus ir medžiagas. Inovacijų ir tyrimų centro vadovo teigimu, ši prievolė privers gamintojus atkreipti dėmesį į tai, kad neapgalvotas, perteklinis ar netinkamas pakuotės ir jos medžiagos pasirinkimas augina pakuočių atliekų kalnus sąvartynuose, už kuriuos Lietuvai gresia ES sankcijos.

 

Šaltinis 15min.lt

Dėstantis verslo praktikas: šalies klestėjimo raktas – sujungtos verslo ir aukštojo mokslo žinios

$
0
0
Lietuvos ateitis bus neatsiejama nuo IT – šalis taps Europos IT technologijų sostine, o prie to labiausiai prisidės verslo ir aukštojo mokslo bendradarbiavimas

Ernestas Kardzys, išrinktas vienu geriausiu dėstančiu verslo praktiku Kauno technologijos universitete (KTU), tiki, kad Lietuvos ateitis bus neatsiejama nuo IT – šalis taps Europos IT technologijų sostine, o prie to labiausiai prisidės verslo ir aukštojo mokslo bendradarbiavimas.

KTU alumnas Ernestas šiandien laiko suranda visiems savo gyvenimo pomėgiams. Kaune įsikūrusioje tarptautinėje bendrovėje „Intermedix Lietuva“ dirbantis JAVA programuotojas ne tik dėsto KTU, rašo populiarų tinklaraštį, dalyvauja IT bendruomenės veikloje, bet ir randa laiko suburti kolegas tokioms veikloms, kaip žygiai su motociklais.

Vertingos įžvalgos studentams – per asmeninę patirtį

E. Kardzys KTU pradėjo dėstyti pavasarį – apie galimybę pasidalinti savo žiniomis su studentais jis išgirdo iš pažįstamo, dirbančio šiame universitete. Išgirdusi šį prašymą programuotojo darbovietė, „Intermedix Lietuva“, ne tik palaikė šį jo norą, bet ir skatino dalį laiko skirti praktinių žinių perdavimui.

Nuo tada, kai pradėjo dėstyti, Ernestas buvo įvertintas kaip vienas geriausių verslo praktikų KTU Informatikos fakultete (KTU IF). Paklaustas, kas lėmė tokius puikius studentų vertinimus, E. Kardzys neabejojo, kad atsipirko jo studentams skirtas laikas.

„Padėti kitiems suprasti naują idėją yra ne tas pats, kas programuoti. Visada pasiruošdavau paskaitoms – ieškodavau ne tik papildomos informacijos, bet ir stengdavausi atsakyti į kiekvieną studento elektroninį laišką, klausimą kuo greičiau. Man dėstymas tapo nauju ir įdomiu iššūkiu – džiugu, kad studentai taip pozityviai atsiliepė apie mano dėstymą“, − pasakojo Ernestas.

Pasak KTU studentų apklausos, E. Kardzys pateikdavo lengvai suprantamus technologijos pavyzdžius. Tokia metodika padėjo studentams lengvai ištaisyti programavimo klaidas, išmokti spręsti iškilusias problemas bei siūlyti patobulinimus, vystant sudėtingas sistemas. Per vieną iš paskaitų, E. Kardzys studentams papasakojo, kaip galima sukurti paprastą bankinę sistemą, studentai sulaukdavo proceso Test Driven Development (TDD) užduočių.

Ernestas KardzysE. Kardzys tiki, kad pagrindinė dėstančio verslo praktiko užduotis universitete –  paaiškinti realias ir praktines verslo situacijas bei supažindinti su naudojama programine įranga. Jis mano, kad toks praktinių sprendimų pateikimas studentams suteiks žymų pranašumą pradedant programuotojų karjeras.

„Stengiausi studentams perduoti kuo daugiau praktinės patirties, nes kiekvienas jų turi puikų potencialą“, − pasakojo jis. Jis taip pat dėkingas KTU, kad galėjo jį išugdžiusiam universitetui tokiu būdu  atiduoti skolą.

Jaudinanti Lietuvos IT sektoriaus ateitis

E. Kardzio teigimu, svarbu, kad studentai suprastų, jog tokios paskaitos būtinos, norint šalyje augti ir stiprėti IT bendruomenei.

„Ateityje šie studentai bus IT profesionalai, kurie taikys universitete įgytas žinias ir praktinę patirtį. Tikiu, kad jie taip pat dalinsis patirtimi su būsimais IT bendruomenės lyderiais ir taip prisidės prie visos šalies bendruomenės augimo. Tikiu, kad toks žinių tarp verslo ir mokslo apsikeitimas padės Lietuvai pasiekti savo tikslą – tapti Europos ne tik IT, bet ir kitų technologijų sostine“, − sakė jis.

Jis pabrėžė faktą, kad mūsų šalis yra žinoma pasaulyje kaip auginanti puikius IT profesionalus, tad nenuostabu, jog kiekvienais metais užsienio investicijos Lietuvoje auga, ypač IT srityje.

„Pagal tiesioginių užsienio investicijų projektų planuojamas sukurti darbo vietas milijonui gyventojų Lietuva užima 10 vietą pasaulyje, rodo naujausia „IBM Global Location Trends 2016“ ataskaita. Lietuvoje užsienio investuotojai planuoja aukštesnę pridėtinę vertę kuriančias darbo vietas – pagal imlumą žinioms ir kuriamą pridėtinę vertę Lietuva čia taip pat užima 10 vietą“, − pasakoja E. Kardzys.

Jo teigimu, verslo profesionalai bei aukštasis mokslas ir toliau turi dirbti petis petin – tik taip bus galima išugdyti ateities lyderius, gebančius pozityviai įtakoti visą šalies ekonomiką.


Naujai prenumeruojama OECD iLibrary duomenų bazė

$
0
0

Gerbiami universiteto bendruomenės nariai, kviečiame naudotis naujai prenumeruojama OECD iLibrary ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (Organisation for Economic Co-operation and Development (OECD)) duomenų baze. Joje sukaupta šios organizacijos išleista statistinė informacija, knygos bei periodiniai leidiniai pagrindinėmis socialinėmis, ekonominėmis temomis. 

Kaunas Is Authentic Christmas Capital

$
0
0
Christmas tree at Kaunas Town Hall Square

According to historical facts, Kaunas is the only city in Lithuania, which can be called the real Christmas capital, Kaunas Municipality news states. Connections between Santa Claus and Kaunas more than obvious.

In 1998, Saint Nicholas was nominated as the guardian of the city, and he is known as being progenitor of Santa Claus. In Greek, his name was Nicholas, but in other countries it is simplified into Klaus (Claus). There are many cities in the world that declare Saint Nicholas as the city’s guardian, but Kaunas is the only one in Lithuania.

“The picture of Saint Nicholas can be found in the stamps of the oldest documents, and on the walls of the Old Town. We have Saint Nicholas church, too. I guess, that based on these facts Kaunas can be proudly called Christmas Capital of Lithuania”, says Kęstutis Ignatavičius, Chairman of Kaunas Town Hall society.

Most of time the statue of the Saint Nicholas is kept Saint Nicholas church, but every year before Christmas the statue is being brought to Kaunas Town Hall where it stays during whole holiday season. Important part of the ceremony is a Saint Nicholas speech from the Old Town Hall balcony.

This year one more ceremony will be added to the tradition: the coins, which were thrown into the ancient wax stove by the tourists and Kaunas residents, will be collected and given away as a charity for important organisations.

Kaunas University of Technology invites all the students – international and local – to join the festive mood of the city. By doing good deeds, spreading joy and happiness we will make our city a true Christmas Capital, where miracles can happen.

Granted access to OECD iLibrary database

$
0
0

We are pleased to provide KTU community members with access OECD iLibrary. Online library of the Organisation for Economic Cooperation and Development (OECD) featuring its books, papers and statistics and is the gateway to OECD’s analysis and data. Themes: economics, finance, trade, agriculture, energy, transport, education, environment, management, etc.

„Grafeno / grafeno oksido funkcionalizavimas ir jo bei jo darinių taikymas nanomedicinoje“ Daktaro disertacija

$
0
0
Įvykio data: 
Ketvirtadienis, Sausio 19, 2017 - 13:00

Autorius, institucija: Nora Šlekienė, Kauno technologijos universitetas

Mokslo sritis, kryptis: Technologijos mokslai, Chemijos inžinerija – 05T

Daktaro disertacijos santrauka: Santrauka

Mokslinis vadovas– prof. habil. dr. Valentinas SNITKA (Kauno technologijos universitetas, technologijos mokslai, chemijos inžinerija – 05T)

Chemijos inžinerijos mokslo krypties disertacijos gynimo taryba:
prof. dr. Virgilijus VALEIKA (Kauno technologijos universitetas, technologijos mokslai, chemijos inžinerija – 05T) – pirmininkas,
prof. dr. Vitalis BRIEDIS (Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademija, biomedicinos mokslai, farmacija – 08B),
prof. dr. Gintaras BUIKA (Kauno technologijos universitetas, technologijos mokslai, chemijos inžinerija – 05T),  
dr. Yuriy BUTENKO (Europos kosmoso agentūra (ESA-ESTEC), Nyderlandai, technologijos mokslai, chemijos inžinerija – 05T), 
prof. habil. dr. Juozas Vidas GRAŽULEVIČIUS (Kauno technologijos universitetas, technologijos mokslai, chemijos inžinerija – 05T).

Su disertacija galima susipažinti internete ir Kauno technologijos universiteto bibliotekoje  (K. Donelaičio g. 20, Kaunas).

Anotacija:
Grafenas, dvimatė sp2-hibridizuota anglis, šiuo metu yra intensyviausiai tiriama medžiaga. Grafenas ir jo vediniai naudojami biologiniams taikymams dėl daugybės pageidaujamų grafeno savybių, pvz.: biologinio suderinamumo, žemos kainos, lanksčiai plečiamos gamybos ir paprasto biologinio / cheminio funkcionalizavimo. Grafeno oksidas (GO) lengvai jungiasi su daugybe kitų nanomastelio medžiagų, leisdamas kurti naujus taikymus vaistų pristatymo, vėžio terapijos, audinių inžinerijos, diagnostikos ir organizmų atvaizdų gavimo srityse. Esminė problema, kurią reikia išspręsti prieš plačiau taikant grafeną nanomedicinoje, yra šios naujos medžiagos potencialus trumpalaikis ir ilgalaikis toksiškumas. Buvo sukurta nauja grafeno oksido su hematoporfirinu (GO-HP) funkcionalizavimo kovalentiniu būdu metodologija. Susintetintos naujos grafeno pagrindo hibridinės nanostruktūros su hematoporfirinu ir makromolekulės su 4-piridylporfirinu. Ištirta nanodalelių (GO, ZnO ir TiO2) sąveika su lipidine membrana bei jų įtaka lipidinės membranos dinamikai ir vientisumui. Pirmą kartą įvertinta grafeno oksido bei grafeno oksido su suformuota baltymų „karūna“ įtaka skirtingų ląstelių linijų (kininio žiurkėno kiaušidžių bei pelės hepatomos MH-22A) gyvybingumui ir funkcionalizuoto grafeno oksido su doksorubicinu įtaka pelės hepatomos MH-22A ląstelių gyvybingumui. Pastebėta, kad vėžinės MH-22A ląstelės geriau absorbuoja grafeno oksido nanodaleles lyginant su sveikomis CHO ląstelėmis ir grafeno oksido funkcionalizavimas doksorubicinu sustiprina doksorubicino priešvėžinį poveikį.

 

"Functionalisation of graphene/graphene oxide and the application of it and its derivatives in nanomedicine" Doctoral Thesis

$
0
0
Įvykio data: 
Ketvirtadienis, Sausio 19, 2017 - 13:00

Author, institution: Nora Šlekienė, Kaunas University of Technology

Science Area, Field of Science: Technological Sciences, Chemical Engineering – 05T

Summary of the doctoral thesis: Summary

Scientific Supervisor: Prof. Habil. Dr Valentinas SNITKA (Kaunas University of Technology, Technological sciences, Chemical engineering, 05T).

Dissertation Defence Board of Chemical Engineering Science Field:
Prof. Dr. Virgilijus VALEIKA (Kaunas University of Technology, Technological Sciences, Chemical Engineering – 05T) – chairman
Prof. Dr. Vitalis BRIEDIS (Lithuanian University of Health Sciences, Medicine Academy, Biomedicine Sciences, Pharmacy - 08B)
Prof. Dr. Gintaras BUIKA (Kaunas University of Technology, Technological Sciences, Chemical Engineering – 05T)  
Dr. Yuriy BUTENKO (European Space Agency (ESA-ESTEC), The Netherlands,Technological Sciences, Chemical Engineering – 05T), 
Prof. Dr. Habil. Juozas Vidas GRAŽULEVIČIUS (Kaunas University of Technology, Technological Sciences, Chemical Engineering – 05T).

The Doctoral Dissertation is available on the internet and at the library of Kaunas University of Technology (K. Donelaičio St. 20, Kaunas)

Annotation:
Graphene, the two-dimensional sp2-hybridised carbon, is currently the most intensively studied material. The bio-applications of graphene and its derivatives is due to many desirable properties, such as bio-compatibility, low cost, scalable production and facile biological/chemical functionalisation. Graphene oxide (GO) easily combines with many other nanoscale materials leading to new applications in the fields of drug delivery, cancer therapeutics, tissue engineering, diagnostics and bioimaging. The critical issue to be resolved before further applications of graphene in nanomedicine is the potential short and long-term toxicity of this new nanomaterial. During this study, the novel methodology of graphene oxide functionalisation with hematoporphyrin (GO-HP) by chemical covalent binding was designed. New graphene-based hybrid nanostructures with hematoporphyrin and macromolecules with 4-pyridylporphyrin were synthesised. The interaction of GO, ZnO and TiO2 nanoparticles with lipid membranes was performed and the influence of nanoparticles on lipid membranes dynamics and membranes disruption was evaluated. For the first time, the impact of graphene oxide and graphene oxide with protein “corona” on the viability of different cell lines (Chinese hamster ovary and mouse hepatoma MH-22A cells) and the impact of functionalised graphene oxide with doxorubicin on the viability of mouse hepatoma MH-22A cells were evaluated. It was found, that the MH-22A cancerous cells are better at absorbing graphene oxide nanoparticles than healthy CHO cells and the functionalisation of GO with doxorubicin enhances the anticancer effect of doxorubicin.

 

 

 

"Development and Investigation of the Ultrasonic Measurement Methods for Diagnostics of Melanocytic Skin Tumors" Doctoral Thesis

$
0
0
Įvykio data: 
Penktadienis, Sausio 20, 2017 - 15:00

Author, Institution: Kristina Andrėkutė, Kaunas University of Technology

Science Area, Field of Science: Technological Sciences, Measurement Engineering – 10T

Summary of the Doctoral Thesis: Summary

Scientific Supervisor: Prof. dr. Renaldas RAIŠUTIS (Kaunas University of Technology, Technological Sciences, Measurement engineering – 10T).

Dissertation Defence Board of Measurement Engineering Science Field:
Prof. Dr. Vaidotas MAROZAS (Kaunas University of Technology, Technological sciences, Electrical and Electronical engineering – 01T) – chairman;
Prof. dr. Eugenijus KANIUŠAS (Vienna University of Technology, Technological sciences, Measurement engineering – 10T);
Prof. habil. Dr. Vaiva LESAUSKAITĖ (Lithuanian University of Health Sciences, Biomedical sciences, Medicine – 06B );
Prof. dr. Liudas MAŽEIKA (Kaunas University of Technology, Technological sciences, Measurement engineering – 10T );
Prof. Dr. Arminas RAGAUSKAS (Kaunas University of Technology, Technological sciences, Measurement engineering – 10T ).

The Doctoral Dissertation is available on the internet and at the library of Kaunas University of Technology (K. Donelaičio St. 20, Kaunas)

Annotation:
Melanocytic skin tumours are the pigmented skin lesions that arise due to changes of melanocytic cells of the human skin and can be benign (nevus) and malignant (malignant melanoma). Clinical diagnostic accuracy of malignant melanoma is only about 60% and is related with experience of dermatologist. Non-invasive high frequency (>20 MHz) ultrasonic examination can be used for the thickness evaluation and surgery planning of the melanoma, unfortunately, all previous measurements were performed manually. Automatic methods can be used in order to avoid errors related to the experience of the observer, and ultrasonic data analysis could be exploited for more accurate boundary detection and extended quantitative characterization of skin tumours. So, the aim of the dissertation was to develop and investigate the automatic methods for the assessment of the parameters for a differential diagnosis of melanocytic skin tumours by using analysis of ultrasonic signals.
In the thesis, the set of methods for non-invasive automatic boundaries detection and quantitative characterization based on ultrasonic data analysis of melanocytic skin tumours are presented. The proposed methods were verified by using real clinical and modelled ultrasonic data. The results have shown that ultrasonic data analysis methods can supplement conventional diagnostic methods by quantitative decision support, and reduce the number of unnecessary surgeries and histological examinations.

„Ultragarsinių matavimo metodų, skirtų atlikti melanocitų kilmės odos navikų diagnostiką sukūrimas ir tyrimas“ Daktaro disertacija

$
0
0
Įvykio data: 
Penktadienis, Sausio 20, 2017 - 15:00

Autorius, institucija: Kristina Andrėkutė, Kauno technologijos universitetas

 

Mokslo sritis, kryptis: Technologijos mokslai, Matavimų inžinerija – 10T

Daktaro disertacijos santrauka: Santrauka

Mokslinis vadovas– prof. dr. Renaldas RAIŠUTIS (Kauno technologijos universitetas, technologijos mokslai, matavimų inžinerija – 10T)

Matavimų inžinerijos mokslo krypties disertacijos gynimo taryba:
prof. dr. Vaidotas Marozas (Kauno technologijos universitetas, technologijos mokslai, elektros ir elektronikos inžinerija – 01T), pirmininkas,
prof. dr. Eugenijus Kaniušas (Vienos technologijos universitetas, technologijos mokslai, matavimų inžinerija 10T),
prof. habil. dr. Vaiva Lesauskaitė (Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, biomedicinos mokslai, medicina – 06B),
prof. dr. Liudas Mažeika (Kauno technologijos universitetas, technologijos mokslai, matavimų inžinerija – 10T), 
prof. dr. Arminas Ragauskas (Kauno technologijos universitetas, technologijos mokslai, matavimų inžinerija – 10T)

Su disertacija galima susipažinti internete ir Kauno technologijos universiteto bibliotekoje  (K. Donelaičio g. 20, Kaunas).

Anotacija:
Melanocitų kilmės odos navikai yra pigmentiniai odos pažeidimai, kurie atsiranda dėl melanocitų ląstelių pakitimų žmogaus odoje ir būna gerybiniai (apgamai) bei piktybiniai (odos melanoma). Melanomos klinikinės diagnostikos tikslumas yra tik apie 60% ir priklauso nuo tyrimą atliekančio dermatologo patirties. Neinvazinis aukšto dažnio (daugiau nei 20 MHz) ultragarsinis naviko pjūvio (2D) vaizdinimas naudojamas melanomos storiui įvertinti ir chirurginio šalinimo planavimui, tačiau iki šiol visus storio matavimus atlikdavo tyrėjas. Automatiniai metodai gali padėti išvengti klaidų, susijusių su tyrėjo patirtimi, o ultragarso signalų analizė – padėti tiksliau įvertinti ankstyvos stadijos naviko ribas bei suteikti informacijos apie jo mikrostruktūrą. Taigi disertacijos tikslas buvo sukurti ir ištirti automatinius metodus melanocitų kilmės odos navikų parametrų įvertinimui ir diferencinei diagnostikai atlikti naudojant ultragarsinių signalų analizę.
Disertacijoje pristatomi aukšto dažnio ultragarsinių signalų ir iš jų suformuotų vaizdų analize paremti neinvaziniai odos pažeidimų ribų išskyrimo ir kiekybinio vertinimo metodai. Pasiūlyti metodai buvo testuojami naudojant realius klinikinius bei modeliuotus ultragarsinius duomenis. Tyrimų rezultatai parodė, kad automatiniai ultragarsinių duomenų analizės metodai gali papildyti melanomos diagnostikos metodus, naudojamus klinikinėje praktikoje, sumažinti nereikalingų chirurginių intervencijų ir histologinių tyrimų skaičių.

 


„Plazmoninių nanostruktūrų sintezė, charakterizavimas ir taikymas paviršiumi stimuliuotai Ramano spektroskopijai“ Daktaro disertacija

$
0
0
Įvykio data: 
Penktadienis, Sausio 20, 2017 - 10:00

Autorius, institucija: Lina Ramanauskaitė, Kauno technologijos universitetas

Mokslo sritis, kryptis: Fiziniai mokslai, Chemija – 03P

Daktaro disertacijos santrauka: Santrauka

Mokslinis vadovas– prof. habil. dr. Valentinas SNITKA (Kauno technologijos universitetas, fiziniai mokslai, chemija – 03P)

Chemijos mokslo krypties disertacijos gynimo taryba:
prof. habil. dr. Algirdas Šačkus (Kauno technologijos universitetas, fiziniai mokslai, chemija – 03P), pirmininkas,
prof. dr. Vytautas Getautis (Kauno technologijos universitetas, fiziniai mokslai, chemija – 03P),
dr. Arūnas Jagminas (Fizinių ir technologijos mokslų centras, fiziniai mokslai, chemija – 03P),
dr. Marco Lazzarino (Italijos Nacionalinė mokslinių tyrimų taryba, medžiagų mokslo institutas, fiziniai mokslai, chemija – 03P),
prof. habil. dr. Vytautas Mickevičius (Kauno technologijos universitetas, fiziniai mokslai, chemija – 03P).

Su disertacija galima susipažinti internete ir Kauno technologijos universiteto bibliotekoje  (K. Donelaičio g. 20, Kaunas).

Anotacija:
Pastaraisiais metais nanotechnologijų srityje ypač padaugėjo mokslinių tyrimų, kurie leido pasiūlyti inovatyvius sprendimus analitiniam mokslui. Dauguma šiuo metu naudojamų prietaisų ir metodų, skirtų objektams charakterizuoti nanoskalėje, suteikia informacijos apie tiriamų objektų formą, morfologiją, elektrines ir mechanines savybes. Vis dėlto prietaisų ir metodų, leidžiančių gauti įvairiapusę informaciją apie tiriamų objektų (tarp jų ir bioobjektų) fizikines savybes ir cheminę sudėtį kartu su nanometrine skiriamąja geba, vis dar trūksta. Paviršiumi stimuliuota Ramano spektroskopija (PSRS) yra jautrus analitinis įrankis, leidžiantis gauti įvairiapusę informaciją apie molekulių konformaciją, jų cheminę sudėtį. Dėl šių savybių PSRS atveria galimybę aptikti sprogmenų, narkotikų, toksinių ir kitų medžiagų pėdsakus ant paviršių, skysčiuose, garuose. Be to, rinkoje atsiranda naujų produktų, kuriuose yra nanodalelių, todėl kyla būtinybė tirti, koks jų poveikis žmonių sveikatai, kaip nanodalelės veikia biocheminius organizmo procesus. Disertacijoje siūlomi nauji PSRS jutiklių sintezės metodai. Taikant susintetintus PSRS jutiklius pirmą kartą nagrinėta L-alanil-L-triptofano sąveika su nanostruktūriniu paviršiumi. Pristatomas naujas lokalios grafeno oksido redukcijos ir policiklinių aromatinių angliavandenilių sintezės ant PSRS jutiklio metodas. Nustatyta, kad susintetinti PSRS jutikliai leidžia aptikti α-sinukleino pėdsakus vandenyje ir benzilpenicilino pėdsakus vandenyje ir piene.

"The synthesis, characterisation and application of plasmonic nanostructures for Surface Enhanced Raman Spectroscopy" Doctoral Thesis

$
0
0
Įvykio data: 
Penktadienis, Sausio 20, 2017 - 10:00

Author, institution: Lina Ramanauskaitė, Kaunas University of Technology

Science Area, Field of Science: Physical Sciences, Chemistry – 03P

Summary of the doctoral thesis: Summary

Scientific Supervisor: Prof. Habil. Dr Valentinas SNITKA (Kaunas University of Technology, Physical Sciences, Chemistry, 03P).

Dissertation Defence Board of Chemistry Science Field:
Prof. Dr. Habil. Algirdas Šačkus (Kaunas University of Technology, Physical Sciences, Chemistry, 03P) - chairman,
Prof. Dr. Vytautas Getautis (Kaunas University of Technology, Physical Sciences, Chemistry, 03P)
Dr. Arūnas Jagminas (Fizinių ir technologijos mokslų centras, Physical Sciences, Chemistry, 03P)
Dr. Marco Lazzarino (National Research Council, Italy, Physical Sciences, Chemistry, 03P)
Prof. Dr. Habil. Vytautas Mickevičius (Kaunas University of Technology, Physical Sciences, Chemistry, 03P)

The Doctoral Dissertation is available on the internet and at the library of Kaunas University of Technology (K. Donelaičio St. 20, Kaunas)

Annotation:
In recent years, research in nanotechnology has grown rapidly, thus proposing novel solutions and innovations in analytical science. Most of the existing devices and methods used for the characterisation of the target objects at the nanoscale provide information about the shapes, surface morphology, electrical and mechanical properties of the nanoobjects. However, there is a lack of devices providing complementary information about the physical properties and chemical composition of the objects with a nanometric resolution at the same time. Surface enhanced Raman spectroscopy (SERS) is a an analytical tool enabling diverse information to be obtained with a high sensitivity. Such capabilities make SERS attractive for the detection of molecular traces on surfaces, vapours or liquids. Moreover, the increasing numbers of products that contain nanoparticles require extensive research focused on their influence on human health. In this work, novel methodologies for the synthesis of controllable shape SERS substrates have been proposed. The interaction of L-alanyl-L-tryptophan dipeptide with a nanostructured Ag surface has been investigated for the first time. The novel methodology for the local reduction of graphene oxide on the nanostructured silver surface has been proposed. The novel methodology for the LSP stimulated synthesis of polyaromatic hydrocarbons has been proposed. It was determined that the synthesized SERS substrates allow the detection of α-synuclein and benzylpenicillin traces in water and milk respectively.
 

 

Antrus metus iš eilės Panevėžiečius džiugino Kalėdų senelio kiemelis

$
0
0

Šiemet jau antrą kartą KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto magistrantūros studentai pakvietė panevėžiečius į „Kalėdų senelio kiemelį”. Išaugusiame šiaudinių namelių kiemelyje jų ir vėl laukė Kalėdų senelis ir fotografų objektyvai. Kalėdų bobutė vaikučiams sekė gražiausias pasakas, aplink save susiburdama nemažą klausytojų ratą.

Renginio metu linksmieji tigriukai vaikučius įtraukė į judrius žaidimus, tad sušąlusių nebuvo. Kalėdinės dirbtuvėlės, kuriose darbavosi šaunioji Aušros ir Egidijaus Kavaliauskų šeima bei Trečiojo amžiaus universiteto, Raguvos fakulteto studentės mokytojos Gražina Bubelytė bei Valentina Falamejeva rodydanos kaip pinti vainikus, susilaukė didelio aktyvių mamyčių ir tėvelių susidomėjimo, o vainikus jie nešėsi vieną už kitą gražesnius.

Ketvirtadienio vakarą susirinkusius nuotaikingomis dainomis džiugino renginių vedėjas Darius Liutkevičius, Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos solistai, šventiniam vakarui susibūręs draugų Armino, Vitalijos ir Alekso ansamblis, Panevėžio r. Raguvos gimnazijos mokytojos Ingridos Bučinskienės vadovaujami mažieji dainininkai, solistė Domilė Sauchataitė, talentingieji „Yamaha“ muzikos mokyklos mažieji dainininkai, lydimi jų muzikos mokytojos Skirmantės Balčiūnatitės.

Šokti kvietė Panevėžio r. Liūdynės kultūros centro šokių studija „Judesys“. Visus susirinkusiuosius svečius kalėdinėmis vaišėmis vaišino VŠĮ „Panevėžio profesinio rengimo centro bendruomenė“, Panevėžio r. Liūdynės kultūros centro bendruomenė bei Panevėžio miesto bendruomenė „Senamiestietis“, o arbatą pilstė Panevėžio rajono Raguvos gimnazijos Tėvų švietimo studija. Ir visa tai buvo nemokamai.

Antrasis „Kalėdų senelio kiemelis” šiais metais treniruočių studijos „Stimulus” įsteigtais prizais apdovanojo aktyviausiai renginį socialiniuose tinkluose reklamavusius 10 šventės gerbėjų. Grožio salono „Marmozel” prizais apdovanoti aktyviai rungtyse dalyvavę tėčiai ir mamytės bei daugiausiai „Kalėdų senelio kiemelio” skelbto alumniečių nuotraukų konkurso su Snieguole ir pelyte Mine, daugiausiai Like surinkusi Jurgitos ir Viliaus Talalų šeima, kuri savo namus dar papuoš ir rėmėjų dovanota žaliaskare. Šį kartą be dovanų neliko ir KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto dėstytojai, kurie į namus išsinešė kvepiančias eglutes. Šventę savo dalyvavimu papuošusios bendruomenės džiaugsmingai priėmė etnokultūrinių vertybių puoselėtojos Vidos Bernadišienės rankų darbo žvakes.

Organizatoriai dėkingi gausiai susirinkusiems žmonėms, kurie atvyko su vaikais, su šunimis, nepabūgo žiemos šaltuko, galbūt permirkusiomis kojomis grįžo namo, tačiau parsinešė vainiką ar žaisliuką, šypseną bei Kalėdinę nuotaiką. Dėkojame ir už jų Kalėdiniame pašte paliktus šiltus palinkėjimus. Taip pat dėkojame kiekvienam rėmėjui asmeniškai už jų nuoširdžią ir nesavanaudišką paramą.

„Kalėdų senelio kiemelio” autoriai ir iniciatoriai džiaugiasi didelį populiarumą įgavusiu ir tapusiu tradiciniu šeimų Kalėdiniu renginiu, ir trokšta, kad jis gyvuotų toliau, todėl šio nuostabiai šilto, jaukaus ir Kalėdomis kvepiančio renginio tradicijų puoselėjimą norėtų perleisti KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto Alumni studentams.

PASKAITA/LECTURE „Super-Convoluted Design & Manufacture - scaling from centimeters to millimeters to nano-meters“

$
0
0
Įvykio data: 
Trečiadienis, Gruodžio 21, 2016 - 15:00

Studijos 2017

$
0
0
Įvykio data: 
Ketvirtadienis, Vasario 2, 2017 - 10:00 iki Šeštadienis, Vasario 4, 2017 - 16:00

Kauno technologijos universitetas (KTU) dalyvaus XV tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2017“, kuri vyks Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ (Laisvės pr. 5, Vilnius).

Tūkstančiai abiturientų ir jaunų žmonių kasmet svarsto ir kuria ateities planus, ieškodami tinkamiausio sprendimo kur mokytis. Jiems ir skirta tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda „Studijos“, supažindinanti su studijų galimybėmis Lietuvoje ir užsienyje, su reikalingiausiomis profesijomis ir specialybėmis, su karjeros ir verslo perspektyvomis, su stažuotėmis ir savanoryste.

Šių metų parodos moto – „Laisvė rinktis“. Tai galimybė savarankiškai ieškoti atsakymų, nebijoti iššūkių ir netradicinių sprendimų, drąsiai ieškoti savęs ir rinktis tai, ko nori!

Viewing all 5678 articles
Browse latest View live